Meteoroloji alarm verdi! Eskişehir'de gece saatlerinde sisle birlikte görülecek... Meteoroloji alarm verdi! Eskişehir'de gece saatlerinde sisle birlikte görülecek...

Ramazan ayının bitmesiyle vatandaşlar bayramı karşılayacak. Her ayın 15’inde maaşlarını alan memurlar ise bayram öncesinde maaşlarının yatıp yatmayacağına yönelik sorgulamalarını arttırdı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarıldığını duyurdu. Ramazan Bayramı 10-12 Nisan tarihleri arasında idrak edilirken, 15’inde yatan memur maaşlarının erken yatıp yatmayacağı gündeme geldi. Öte yandan emeklilere bayram ikramiyesi ödeme tarihleri belli olmuştu. Kamu çalışanı ve emekli, nisan ayında ne zaman maaş alacağını sorguluyor. Peki, memur maaşları ne zaman yatacak, nisan ayı memur maaşları erken yatar mı?

MEMUR MAAŞLARI ERKEN YATAR MI?

Memur maaşları her ayın 15’inde hesaplara geçiyor. Emekli maaşları ise ayın 17’si ile 26’sı arasında ödeniyor. Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'nda emekliler, bayram ikramiyesiyle beraber maaş ödemelerini almıştı.

Tl 88-1

Emekliye bayram ikramiyeleri bayramdan önceki hafta olan 2-5 Nisan tarihlerinde yatırılacak.

Kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlar 6-14 Nisan tarihlerinde idari izinli sayılacak. Maaş ödemeleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığıyla yapıldığından bakanlık çalışanları bu tarihlerde izinli olacak. Bayram sonrası maaş ödemelerinde yoğunluk olabileceği öngörülmesi sebebiyle, memur ve emekli maaşlarının bayramdan önce yatırılacağı düşünülüyor.

Ramazan Bayramı geçtiğimiz yıl 21-23 Nisan tarihlerinde idrak edilmişti. SSK emeklilerine geçtiğimiz yıl ödemeler 14-16 Nisan tarihinde, Bağ-Kur emeklilerine ise maaş ödemeleri 17-18 Nisan’da yatırılmıştı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi