Emekli maaşları için flaş karar: 7500 8000 ve 8250 lira alanın yeni maaşı ortaya çıktı Emekli maaşları için flaş karar: 7500 8000 ve 8250 lira alanın yeni maaşı ortaya çıktı

Mehmet Can Ekşi, Emek Mahalle muhtarlığına aday olduğunu duyurdu. 

MEHMET CAN EKŞİ KİMDİR?
1994 yılında Emek Mahallesi'nde dünyaya geldim. Doğduğum ve büyüdüğüm mahalleye artık hizmet etme zamanı geldi. İlk ve ortaokulu Dr. Halil Akkurt İlk Öğretim Okulu'nda okudum. Lise eğitimimi Türk Telekom Anadolu Teknik Lisesi'nde tamamladım. Üniversite eğitimimi Eskişehir Teknik Üniversitesi'nden aldıktan sonra, Yanartaş Sokak'ta MCE Sigorta olarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladım.
Babam Muharrem Ekşi, Emirdağ Yeniköylü'dür, Annem Nurcan Ekşi ise Sivrihisar Buzluca Köyü'ndendir. Değerli mahalle sakinleri, sokak sokak mahallemizi baştan aşağı gezdim. Eksiklerimizi ve yapılması gerekenleri kalem kalem not aldım. Hizmet adına bugüne kadar bir şey yapılmasına vesile olmamış muhtarlığa son veriyoruz!
Eskişehir'imizin en büyük ve kalabalık mahallesinde bile spor kompleksi bulunmamaktadır. Yüzme havuzu eksik. Bunların hepsini tek tek yapılmasını sağlayacağız. Gençlerimizin yok olmasına izin vermeyeceğiz! Uyuşturucu ve alkolden olabildiğince uzak durmalarını, spor ve sanatla uğraşmalarını sağlayacağız.
Bütün enerjim ve gençliğim sizin için, Emek Mahallesi için! Saygılarımla...

"Lisemizi getireceğiz"

Muhtar oluğunda neler vaadedeceğini anlatan Mehmet Can Ekşi, "Mahallemizin istekleri doğrultusunda karakol gelmesi için gerekli adımları atıp, getireceğiz! Okul servis işletmecileri ile görüşülerek indirim yapmaları için çalışma Başlatılacak! Mahallemizde ki lise problemi için 2 yıldır başvurusu ve takibini yaptığım konu ile ilgili başvuruları yenileyip, lisemizi getireceğiz!
Mahallemizde merkezi konumda olacak şekilde noterimizin gelmesi için çabalayacağız! Tramvay seferlerinin artırılması için başvuru yapacağız ve bu sorunu çözeceğiz! ! Farklı noktalara su yükleme makinesi destek talebinde bulunacağız
Ölçe Sitesi konumuna bankamatik bu süreçte gelecek, halk pazarını da bu konuma
getireceğiz! Park ve yeşil alanların onarım ve bakımını takip ederek, çözülemeyen sorunları çözeceğiz! Alt yapı ve üst yapıdaki asfalt sorunu için hemen çalışmalarımıza başlayarak girilmedik sokak bırakmayacağız!
Sosyal sorumluluk projeleri ile mahalle sakinlerimize sosyalleşme imkanı vereceğiz! Kolluk kuvveti ve devriye araçlarının artırılması için gerekli başvuruları yapacağız!
Sokak ve caddelerde ki konteyner sayısını artırarak daha temiz bir çevre için çalışacağız!
Geleneksel toplu sünnet törenlerini tekrar hayata geçireceğiz! Gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit ederek desteğimizi eksik etmeyeceğiz! Mahallemizdeki tüm okullar ile beraber hareket ederek muhtarlık kupası organizasyonu
düzenleyerek , gençlerimizi bir araya getireceğiz!
Mahallemizin bir çok noktasına mobese kameraları koyulmasını sağlayacağız!
Kedi, köpek dostlarımız için de yaşam alanlarını genişleterek, sahip çıkacağız!
Tüm evlerdeki internet hızının artması için fiber alt yapı mücadelemize devam edeceğiz!" dedi.

Kaynak: Eskişehir.net Haber Merkezi