LGS sonuçları, MEB takvimine göre 28 Haziran 2024 Cuma günü açıklanacak. Sonuçlar 'meb.gov.tr' adresinden erişime açılacak ve öğrencilere posta yoluyla herhangi bir sonuç belgesi gönderilmeyecek. Öğrenciler, sonuçlarını MEB'in resmi web sitesi üzerinden online olarak sorgulayabilecekler.

Sdf Lgs

LGS AÇIKLANIYOR SINAV NEREDEN SORGULANACAK?

2024 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) gelecek heyecan verici duyuruyu bekliyor. LGS sonuçları, MEB'in resmi internet sitesi üzerinden online olarak erişime sunulacak. İşte LGS sonuç sorgulama ekranı hakkında bilmeniz gerekenler.

LGS'ye katılan öğrenciler, sınav sonuçlarını MEB'in resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecekler. MEB'in resmi web adresine girerek sonuç sorgulama ekranından puanlarını kontrol edebilirler.

Bu yılki LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrenciler tercih süreçlerine başlayacaklar. Öğrencilerin gözleri, sonuçların açıklanacağı gün olan 28 Haziran 2024'te MEB'den gelecek duyuruda olacak.

LGS SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

lgs

TERCİHLER NASIL YAPILACAK

sdf_lgs_sonuçları_açıklandı

Tercih işlemleri, öğrenci ve velisi tarafından https://e-okul.meb.gov.tr adresi üzerinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilebilecektir.

Yapılan tercihler, mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılmalıdır. Tercih süreci, sonuçların açıklanmasından sonra netlik kazanacaktır.

Sınava giren ve Merkezî Sınav Puanına sahip olan öğrenciler de dahil olmak üzere, tüm öğrenciler yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercih yapmak zorundadır. Yerel Yerleştirme ile Öğrenci Alan Okullar ekranında tercih yapılmaması durumunda, öğrencilere Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okullar ve Pansiyonlu Okullar tercih ekranı açılmayacaktır.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi