Beş yıl önce 8 oy farkla kaybetti, bu kez 581 fark attı Beş yıl önce 8 oy farkla kaybetti, bu kez 581 fark attı

Yarışma sonucunda, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üçe giren eserler belirlendi. Birinci olan Tuana Bilgin'in tasarladığı eser, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi öğrencisiydi. İkinci sıradaki eser, Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi'nden Azra Ağırgöl'e aitti. Üçüncü sırayı ise Kırka Şehit Halil Kara Çok Programlı Anadolu Lisesi'nden Bengisu Ünlüce'nin eseri aldı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin başarıları, okullarını ve ailelerini gururlandırdı. Bu tür etkinliklerin gençlerin kültürel mirasımıza olan ilgisini artırmada önemli bir rol oynadığı belirtiliyor.

KAZANANLAR BELLİ OLDU

Yapılan açıklama şu şekilde; "Dilimizin Zenginliği Projesi kapsamında ortaöğretim öğrencileri arasında "Kutadgu Bilig" temalı Nesne Tasarımı yarışması düzenlenmiş olup, başvuruda bulunan eserler arasında komisyon tarafından değerlendirme yapılarak, ilk üç eser belirlenmiştir. Tuana Bilgin (Hoca Ahmet Yesevi Anadolu Lisesi) Azra Ağırgöl (Yılmaz Çetintaş Anadolu Lisesi) Bengisu Ünlüce (Kırka Şehit Halil Kara Çok Programlı Anadolu Lisesi)"

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi