Son zamanların en popüler iş ilanı: İŞKUR evden iş isteyenlere müjdeyi verdi! Son zamanların en popüler iş ilanı: İŞKUR evden iş isteyenlere müjdeyi verdi!

Emlak vergisi haberiyle ev sahiplerine kötü haber. Enflasyonun yüzde 50'den fazla artması, bu yıl emlak vergisi ödemelerini oldukça yüksek kılacak. Vatandaşlar, ceplerinden büyük miktarlarda para çıkacak.

Naki Bakır'ın haberine göre, emlak vergisi, MTV, trafik cezaları, ehliyet ve pasaport harçları ve araç muayene ücretleri gibi yurttaşı yakından ilgilendiren vergiler yüzde 60’a yakın oranda zamlanacak.

Naki Bakır'ın yazının ilgili kısımları şöyle:

"Her yıl ekim ayı sonu itibarıyla yurtiçi üretici fiyat endeksinin (Yİ-ÜFE) son on iki aylık ortalamasında bir önceki on iki aylık dönemin ortalamasına göre meydana gelen artış, izleyen yılda uygulanacak yeniden değerleme oranını veriyor."

ZAM GELMİŞTİ

Geçen temmuz ayında da yılın ikinci altı ayında geçerli olmak üzere de bu kez yüzde 50 zam yapıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 10 yıllık olan pasaport harç ücreti 3 bin 295 TL’yken 4 bin 943 TL’ye çıktı. 2022’de ise bu bedel 1478 TL’ydi.

TV, pasaport bedeli, trafik cezaları gibi yurttaşı yakından ilgilendiren tüm kalemlerde artış yüzde 123 oranında yapıldı.

Kaynak: Dünya Gazetesi