Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Gazimağusa Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yeşilleme ve beraberindeki heyet, Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti. Ziyaret, iki toplum arasında dostluk ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirildi.

Odunpazarı Belediyesi’nde gerçekleşen ziyaret esnasında, Mustafa Yeşilleme ve Kıbrıslı muhtarlar, Kazım Kurt'a KKTC'deki yerel yönetimler hakkında bilgi verdiler. Yeşilleme, Gazimağusa'daki muhtarlık faaliyetleri ve toplumun ihtiyaçları konusunda Başkan Kurt’a bilgi aktardı. Ayrıca, yerel yönetimlerin halkla olan ilişkilerinin güçlendirilmesi ve hizmet kalitesinin artırılması konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

"ÇOK DEĞERLİ"

Başkan Kazım Kurt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KKTC'den gelen misafirlerini Odunpazarı'nda ağırlamaktan onur duyduğunu belirtti. Kurt, “Kıbrıslı kardeşlerimizle aramızdaki bağları daha da kuvvetlendirmek için bu tür ziyaretler büyük önem taşıyor. Hem belediyecilik anlamında deneyimlerimizi paylaşmak hem de kültürel alışverişi artırmak bizler için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Kazım Kurt sosyal medya hesabında ziyarete dair fotoğrafları paylaşarak " Teşekkür ediyor, Yavru Vatan Kıbrıs'a selamlarımı göderiyorum" dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi