Show TV'nin rekortmen dizilerinden Kızılcık Şerbeti'ni çok konuşulan sezon finali bölümüyle kısa bir süreliğine ekranlara veda etmişti. Ağustos ayında ekibin yeni sezon çekimlerine başlayacağı, Eylül'ün ikinci haftası'nda ise dizinin yayında olacağı öğrenilmişti. 

Kızılcık Şerbeti'nin yeni sezonuna veda eden dizinin Alev'i Müjde Uzman katıldığı programda Kızılcık Şerbeti'yle alakalı çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

"ALEV MASUM, PEMBE KÖTÜ"

Saba Tümer'in programına katılan Müjde Uzman Kızılcık Şerbeti'ndeki rolü Alev'in insanlar üzerindeki etkisinden bahsetti. Müjde Uzman "Dizide bir sürü yanlış yapılıyor, bir sürü karakter tarafından ve halk nezninde yanlış kabul edilen şeyler ama ilk bakılan şey evli adamla birlikte olan kadın. Şimdi bu Pembe karakteri mesela dini bütün, günah sevap çok iyi bilen, bunlara çok önem veren bir kadın fakat Alev'i hapse attırdı yalanla hileyle hurdayla.

Bu çok daha büyük ve aslında tepki görmesi gereken bir şey ama yok. Diyorlar ki o evli, bu kadın kötü bir kadın çünkü evli adama baktı. Şimdi buradan birazcık ülkenin resmini anlıyoruz veya insan psikolojisini. Kadın erkek ayrımı bütün dünyada var. O yüzden birazcık düşündürmek, empati yaptırmak çok güzel. Dizinin bu açıdan düşündürme tarafı beni çok mutlu ediyor." dedi. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi