Yunusemre Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Uğur Can, “Bugüne kadar kimsenin hakkını kimseye yedirmedik, bundan sonra da yedirmeyeceğiz” dedi.

Yunusemre Esnaf Kefalet Kooperatifi’nde şubat ayında seçim var.

Refik Pehlivan’ın vefatının ardından yeni başkan belirlenecek. Başkan adaylarından Uğur Can, eskisehir.net yayınında Tarkan Demir’in konuğu oldu.

Can, şunları kaydetti:

“2010 yılından beri esnafım. Ticari taksiciyim… Aynı yıllarda esnaf kefaletlerde çalışmaya başladım. Önce Seyitgazi, ardından Yunusemre’ye geldim. 12-13 yıldır Yunusemre Esnaf Kefalet’te çalışıyorum. Adaylık için iki ay önce istifa ettim. Sistemin içinde olan biriyim. Esnaf Kefalet’in tek amacı düşük faizlerle esnafa kredi vermek… Bölgede birinci durumdayız. En iyi durumda biziz. Seçime yaklaşık üç bin üyeyle gireceğiz.

"Refik Başkanımız hakkaniyetli düzen kurdu"

Kredi almak için 1500-1600 başvuru var. Sıra belirledik. Kimseyi öne geçirmiyoruz. Kimsenin hakkını kimseye yedirmiyoruz. Hiçbir şekilde torpil işletmiyoruz. Çeşitli nedenlerle, bunlar bazen haklı nedenler de olabilir… Aracı koyanlar oluyor ama biz sıra yaptık. Ben orada çalışırken müdür bey ile oturduk sıra yaptık. Kimsenin hakkı kimseye geçmiyor. O sıra bozulmadı. Refik Başkanımız çok güzel, hakkaniyetli bir düzen kurdu. Onun bozulmaması için çalışacağız.”