ATV'nin çok sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde yaşananlar Kenan İmirzalıoğlu ve seyirciyi hüzüne boğdu. Yarışmacının anlattıkları herkesi en derinden etkiledi. 

Geçtiğimiz yıl 6 Şubatta Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremden etkilenen 29 yaşındaki Aylin Karakuş, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına, yarışmacı olarak katıldı. 6 Şubat depremine dair anlattığı detaylar herkesi yeniden etkileyerek, gözyaşlarına boğdu. Kenan İmirzalıoğlu Aylin Karakuş'un anlattıklarını gözyaşları içinde dinledi.

Kim Milyoner Olmak İster'de duygusal anlar! - AHaber Video İzle

Ankara'da öğrenci olan Aylin Karakaş ailesinin yanına ziyarete geldiğinde gerçekleşen depremden 15 saat sonra, babası ile birlikte enkaz altından yaralı bir şekilde çıkarıldı. Enkaz altında kalan annesi ve kardeşi ise depremden sağ kurtarılamadı. Enkaz altından yaralı bir şekilde çıkarılan Aylin Karakuş Adana Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüğü sırada sol bacağı diz üzerinden ampute edildi. 

Ankara'da Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Aylin Karakuş, geçtiğimiz sene protez bacak ile tekrar ayağa kalkmayı başardı. 

 "Ben ağlamak istemiyorum, hep gülmek istiyorum, hep yaşamak istiyorum." 

Eğitimine doktora yaparak devam eden Karakuş, yarışmada şu sözlere yer verdi:"O kadar baş edilmez bir şey. Durduk yere kayıplar çok zor. Bir gün bile bacağıma üzülmedim. Aa benim bacağım gitti ben ne yapacağım şimdi? demedim hiçbir zaman. Bu yaşa kadar bacak vardı yürüyebiliyordum ama annem ve abim beni bitirdi. Hayatım onlardan sonra çok değişti. Ben 30 yaşına nasıl geleceğim diye bazen kendime soruyorum, abim 29 yaşındaydı. Çok zor." 

Aylin Karakuşun anlattıkları herkesi derinden etkilerken, hayata tutunma mücadelesi büyük saygı topladı. 

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi