Dolar sahiplerine flaş duyuru: Merkez Bankası yıl sonu kaç liraya çıkacağını açıkladı Dolar sahiplerine flaş duyuru: Merkez Bankası yıl sonu kaç liraya çıkacağını açıkladı

Seçimleri yüzde 50 ile kazanacaklarına inandığını söyleyen Başkan Kazım Kurt: “Biz iktidardan destek almadan pek çok işi yapabiliyoruz. Yeter ki bize gölge etmesinler, bizi engellemesinler. Geri kalan tarafını yapabiliriz” dedi.

KAZIM KURT’UN SEÇİM ÇALIŞMALARINI TAKİP ETTİK

Eskişehir.net ekibi olarak Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlere eşlik ettik. Sabah erken saatlerde belediye binasından ayrılan Başkan Kurt, sırasıyla Gündoğdu Halk Merkezi, Gökmeydan Hizmet Binası’nda eğitim gören kursiyer kadınları ve Vadişehir Mahallesi Nilüfer Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

“ÇEVRE YOLU YAPILIRSA SİZİN DE EVLERİNİZ DEĞERLENİR”

İlk olarak Gündoğdu Halk Merkezi’nde kadınlarla buluşan Başkan Kurt, burada kadınların taleplerini dinledi. Kendisine sorulan çevre yolu, dönüşüm, afet riskli alanlar gibi konulara açıklık getiren Başkan Kurt, “Çevre yolu yapılırsa sizin de evleriniz değerlenir” dedi. Özellikle istihdam konusunda dert yanan kadınlar, “Çocuklarının iş bulmakta zorlandığını ifade etti. Kendisini sıcak bir şekilde karşıladıkları için Gündoğdulu kadınlara teşekkür eden Başkan Kurt, seçimden sonra daha geniş bir halk merkezi yapmayı planladıklarını da ifade etti.

“SİZ TALEP EDİN BİZ GÖTÜRELİM”

Başkan Kurt, kendisinden turlarla gezi planlaması isteyen, hala Odunpazarı’ndaki birçok müzeye gitmediklerini söyleyen kadınlara, “Eskişehir sınırları içinde kadınları gezdiriyoruz. Balıkdamı, Sakarıbaşı, Odunpazarı Tarihi Bölgesi, Seyitgazi Eskişehir’de görülmesi gereken çok güzel yerler var. Kadınları dönem dönem götürüyoruz. Halk merkezine sık sık gelin. Burada organize edin, talep edin biz götürelim” dedi.

BAŞKAN KURT’TAN TEKSTİL ATÖLYESİ MÜJDESİ

Daha sonra Gökmeydan Hizmet Binası’nda eğitim gören kursiyer kadınları ziyaret eden Başkan Kurt, burada da kadınların sıkıntılarını ve taleplerini dinledi. Başı boş köpek sorununa dikkat çeken kadınlar, devletin buna çözüm bulması gerektiğini söyledi. Kadınlara kurslardan memnun olup olmadıklarını soran Başkan Kurt, seçimlerden sonra istihdam ofisi açacaklarını ve tekstil atölyesi kurup hem belediyeye hem kadınlara gelir kazandıracaklarının müjdesini verdi.

ÇOCUKLARLA BOL BOL SOHBET ETTİ

Başkan Kurt, son olarak Vadişehir Mahallesi Nilüfer Caddesi’nde bulunan esnafı ziyaret etti. Vatandaşın hem ramazanını kutlayan hem sorunları, talepleri dinleyen Başkan Kurt, 31 Mart’ta destek istedi. Özellikle çocuklarla bol bol fotoğraf çektiren Başkan Kurt’a mahalle sakinlerinden ve çocuklardan ilgi büyüktü. 

“BU SEÇİMLERDE DAHA RAHATIZ”

Seçim çalışmalarının ardından günün değerlendirmesini yapan ve Eskişehir.net’ten Meltem Karakaş’ın sorularını yanıtlayan Başkan Kurt, sahayı gezdiklerini ve bu seçimlerde daha rahat olduklarını söyledi. Başkan Kurt, “Biz yıllardan beri bu alanlarda geziyoruz ve gezdiğimiz yerlerde geçen seçimle, ondan önceki seçimle kıyaslama yapma şansımız oluyor. Ben bu seçimde bize, CHP’ye, büyükşehir adayımıza ciddi anlamda bir ilgi olduğunu hissediyorum, görüyorum. Onun için rahat olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

“VATANDAŞ SOMUT, YAPILABİLECEK İŞLERİ İSTİYOR”

“Vatandaş bizden somut, yapılabilecek işleri istiyor” diyen Başkan Kurt, “En çok şikâyet sokak hayvanları. Sokak hayvanlarıyla ilgili devletin çözüm üretmesi lazım. Buradan bu anlaşılıyor. Çünkü bu belediyelerin gücünü aşan bir olay. Odunpazarı ilçe belediyesi olarak bizden zaman zaman temizlikle ilgili talepler oluyor. Başka da çok büyük şikayetleri yok. Ama diğer taraftan imarla ilgili, kentsel dönüşümle ilgili, ekonomik sıkıntıyla ilgili, dar gelirlinin, emeklinin geçimiyle ilgili pek çok şikâyeti de dile getiriyor” diye konuştu.

“EMEKLİ MAAŞI ALANLAR BİLE SOSYAL YARDIMA İHTİYAÇ DUYAR HALE GELDİ”

Emekli maaşı alanların bile sosyal yardıma muhtaç hale geldiğine dikkat çeken Başkan Kurt, “Ekonomik sıkıntıları, işsizliği, eğitim sorununu çözmek belediyelerin işi değil. Bunu çözme şansımız yok. Ekonomik sıkıntıda biz sadece küçük katkılar sunabiliriz. Halk market gibi, aş evi gibi sosyal yardımlar gibi. Bunları çoğaltabiliriz. Ama şunun net olarak ortaya çıktığı görülüyor: Emekli maaşı alanların bile sosyal yardıma ihtiyaç duyar hale geldiği bir dönemde yaşıyoruz. Bu nedenle vatandaşın, seçmenin bu iktidardan bir hesap soracağını tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

“ODUNPAZARI’NDA YÜZDE 85’İN ÜZERİNDE OY KULLANILIR”

Odunpazarı’nda yüzde 85’in üzerinde oy kullanılacağını belirten Başkan Kurt, “Ben Odunpazarı ilçesi sınırları içinde kararsız çok fazla görmedim. Ama bilinçli olarak oy kullanmayacak olanlar olabilir. Çeşitli amaçlarla protesto etmek isteyenler olabilir. Ama bu sandık günü aşılacaktır diye düşünüyorum ve Odunpazarı’nda yüzde 85’in üzerinde oy kullanılacağını düşünüyorum” dedi.

“HİÇBİR BELEDİYECİLİK HİZMETİNDEN GERİ KALMADIK”

“Biz iktidardan destek almadan pek çok işi yapabiliyoruz” diyen Başkan Kurt, “Eskişehir’de 25 yıldır merkezi hükümetle uyumlu olmayan bir belediyecilik anlayışı var. Tepebaşı’nda 20 yıldır Ahmet Ataç, Odunpazarı’nda 10 yıldır Kazım Kurt bu iktidar partisiyle uyumlu değil. Ama hiçbir belediyecilik hizmetinden geri kalmadık. Dolayısıyla hemşerilerimiz bunun farkında. Biz iktidardan destek almadan pek çok işi yapabiliyoruz. Yeter ki bize gölge etmesinler, bizi engellemesinler. Geri kalan tarafını yapabiliriz” diye konuştu.

“BU SEÇİMLERİ YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE BİR OYLA KAZANACAĞIZ”

Başkan Kurt konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İki tane büyük sorunu var Odunpazarı ilçesinin. Birisi kentsel dönüşüm, diğeri afet riskli alanların dönüşümü. İkisinde de sorumluluk merkezi hükümetin. Ama bizim üzerimize atıp kurtulmaya çalışıyor. TOKİ’yi Kazım Kurt engelledi diyorlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı Kazım Kurt engelledi diyorlar. Vatandaş da buna gülüyor sadece. Sevgili hemşerime şunu iletebilirim: Biz bu seçimleri yüzde 50’nin üzerinde bir oyla kazanacağız. Dolayısıyla da bize güvensinler, güvenmeye devam etsinler. Kararsız gibi duranları karar verir hale getirsinler. Bize destek olsunlar. Çünkü doğru belediyeciliği biz yapıyoruz. Üreten belediyeciliği biz yapıyoruz, tasarruf eden belediyeciliği biz yapıyoruz. O nedenle iktidarla uyumlu belediye seçmek zorunda değiller. Bunu da Eskişehirliler çok iyi biliyor.”

Kaynak: Meltem Karakaş