CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından haftalık Pazar toplantısı düzenledi. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve partililer katıldı.

 “AŞILMAZLAR AŞILDI. OLMAZ DENİLENLER OLDU”

Toplantıda konuşan Kazım Kurt, “Biz bu seçimin öncesini, sonrasını konuşmak üzere pazar toplantısında birlikteyiz. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri Türkiye’de şunu gösterdi. Değişimin etkisi, değişimin rüzgârı her yeri etkiledi. İnanmayanlar, tereddüde düşenler acabalar ortadan kalktı. Partiye inanan, CHP’nin halkın partisinin halkın partisi olduğunu düşünen partililerin mücadelesiyle çok ciddi bir zafer elde ettik. Aşılmazlar aşıldı. Olmaz denilenler oldu. Demek ki bu her zaman mümkün. Geçmişte de olabilirdi. Geçmişte yapamadıklarımızı bundan sonra yapabileceğimizi ortaya koyan bir seçim oldu.

“TÜRKİYE FARKLI BİR SONUÇ ELDE EDİLEBİLECEĞİNİ GÖRDÜ”

Parti içinde küçük kırgınlıklar, küçük dedikodular elbette her zaman olur. Ama bu sefer halk partiye sahip çıktı. Halk partinin yönetimine sahip çıktı, partinin genel başkanına sahip çıktı ve Türkiye farklı bir sonuç elde edilebileceğini gördü. Artık imkansız diye bir şeyin olmadığını sandıkta kazansak bile Tayyip ne yapar ne eder bunu bize vermez ortaklığını aştığımızı gördük. 

“İNANDIKTAN SONRA GERÇEKLEŞTİREMEYECEĞİMİZ HİÇBİR ZAFER YOK”

Türkiye’de inandıktan sonra gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir zafer yok. Biz yeter ki halkın partisi olduğumuzu unutmayalım. Kendimizi halkın dışında, üstünde ya da kenarında değil ortasında bir yerde hissedersek bu halkla beraber her seçimi kazanırız. Türkiye’de ekonomik sosyal ve hukuki şartların ne olduğunu biliyoruz. Bu şartlar altında bile seçimi kazanamazsak kabahati kendimizde arayalım. Aradık. Değiştik, değiştirdik ve bugün ki sonucu elde ettik. Bundan sonra çok daha büyük sonuçları elde edeceğiz. Yeter ki inanalım. 

“ESKİŞEHİR’DE SEÇİME KATILMAYAN DOSTLARIMIZI KAZANALIM”

Bu seçimde seçime katılmayan CHP’li seçmenleri tekrar kazanmanın yolunu bulalım. Bazıları inadına katılmadı, bilerek katılmadı. Ama bazıları kırgınlıktan, kızgınlıktan katılmadı. Kimleri nasıl yanımıza çekeceğimizi örgütlü bir mücadeleyle çözeriz. Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de seçime katılmayan dostlarımız var. Seçimde partinin umudunu yitirir hava estiren dostlarımız var. Bunların hepsinin tekrar kendi kafalarındaki olumsuzları gözden geçirmelerini diliyorum. 

“BU İKTİDARIN İKİ YIL DAHA AYAKTA KALMASI DEMEK İNSANLARIN KÖTÜ ŞARTLAR ALTINDA YAŞAMASI DEMEK”

Bu parti halkın partisidir. Bu parti Kuvayi Milliye’nin partisidir. Yedi düvele karşı kazma kürekle mücadele edenlerin partisidir. Yani bu parti imkansızı olmadığını bilenlerin partisidir. Ve biz bu doğrultuda çalışmaları sürdürürsek en kısa zamanda yapılacak seçimde iktidar oluruz. Olmalıyız. Çünkü bu açlık, yoksulluk, ekonomik şartların tamamı halkın aleyhinedir. Bu iktidarın iki yıl daha ayakta kalması demek insanlarımızın iki yıl daha çok kötü şartlar altında yaşaması demek. O nedenle sıkı duracağız. Temel koşulun örgütlü mücadele olduğunu bileceğiz. Hiç kimse partiden büyük değildir. Hiç kimse partinin üstünde güce sahip değildir. Örgütlü olduğumuz taktirde biz Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam diktasını en kısa zamanda bitiririz. Buna inanıyorum. Buna bütün partililerin de inanması gerektiğini vurguluyorum. Yan yana duralım. Birlikte olalım. Onun başı, bunun gözü demeden partimizin etrafında kenetlenelim, birleşelim. Bu doğrultuda mücadele yaparsak en kısa zamanda kurtuluş yakındır.”

Kaynak: Meltem Karakaş