Prof. Dr. Cezmi Karasu’nun konuşmacı olduğu söyleşiye, gençler yoğun ilgi gösterdi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı söyleşide Karasu, gençlere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili bilinmeyenleri anlattı.

Gençlerin Sorularını Yanıtladılar

Odunpazarı Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlikler kapsamında ilk olarak Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde Prof. Dr. Cezmi Karasu’nun konuşmacı olduğu bir söyleşi gerçekleştirildi. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un da katıldığı söyleşiye, gençler yoğun ilgi gösterdi. Söyleşide Karasu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi,

Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili bilgiler verdi. Gençlere 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili doğru bilinen yanlışları anlatan Karasu, kurtuluş mücadelesinin hangi zor şartlarda yürütüldüğü hakkında da bilgi verdi. Karasu, gençlerin sorularını da yanıtladı.

Koca Çınarlar 18 Mart Kahramanlarını Unutmadı

Odunpazarı Belediyesinin Üniversite Evlerinde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezinin müdavimleri, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümünde Zaferin kahramanlarını unutmadı. Anma töreni düzenleyen Koca Çınarlar, kendi yazdıkları şiir ve kompozisyonları okudu. Anma töreni, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ile ilgili kendi yazdıkları şiir ve kompozisyonları okuyan Koca Çınarlar, Zaferin kahramanlarını da unutmadı. Koca Çınarlar, yine kendi yazdıkları piyesle Zaferi ve Zaferin Kahramanlarını anlattı.  Duygu dolu anların yaşandığı anma töreninde, Koca Çınarlar Zaferin kahramanlarından “Seyit Onbaşı”, “Nezahat Onbaşı”, “Mehmet Çavuş”, “Halide Onbaşı” ve “Kınalı Hasan”ın adlarını taşıdıkları dövizlere yazarak, kahramanları bir kez daha yâd etti.

Minikler Çanakkale Kahramanlarını Andı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve bu zaferin kahramanları Odunpazarı Belediyesi bünyesinde bulunan tam zamanlı kreşlerde de unutulmadı. Gün boyu miniklere Çanakkale Deniz Zaferi ve Milli Mücadele hakkında bilgiler verildi. Minikler düzenledikleri etkinliklerle, Çanakkale Kahramanlarını andı.