Beykoz ilçesindeki evinde inme geçiren ünlü sanatçı Kadir İnanır, bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırılmıştı. İnanır, entübe edilmişti.

Beykoz'daki konutunda inme vakası geçiren ünlü aktör Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Halktv'nin haberine göre, İnanır, Kadir İnanır'ın tepki vermeye başladığını, ellerini kıpırdattığını, akşama uyandırılabileceğini söyledi.

AKŞAM İÇİN İYİ HABER

Levent İnanır başhekimle konuştuğunu, çok erken sonuç aldığını söylediğini aktardı.

Levent İnanır, Kadir İnanır'ın vücudunun, ellerinin ayaklarının tepki verdiğini söyledi. Hastane başhekimi Necdet Sağlam'ın verdiği bilgiye göre yarın uyandırılması beklenen Kadir İnanır'ın bu akşam uyandırılması bekleniyor.

JÜLİDE KURAL'DAN AÇIKLAMA

74 yaşındaki sanatçının hayat arkadaşı Jülide Kural da, İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Kural, İnanır’ın tüm tetkik sonuçlarının olumlu çıktığını ve bugün uyandırılacağını söyledi. Kural, açıklamasında, “Kadir İnanır, bu topraklarda barışı görmeden gitmemeye kararlı bir sanatçıdır” ifadelerini kullandı.

BAŞHEKİM AÇIKLADI

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dünden bu yana sanatçıyla ilgili iyi gelişmeler olduğunu belirterek, "Dünden beri yoğun bakımımızda tedavisine ve takibine devam ediyoruz. Dün akşam çekilen MR ve bu sabah çekilen tomografide pıhtı sahasında güzel bir beslenme var. Radyolojik görüntüyü, klinik de destekliyor. Kollarını, bacaklarını oynatmaya başladı" dedi.

Sağlam, İnanır'ın sesli uyarılara da cevap verdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Yutkunma refleksi var. Bu akşam saatlerinde de uyandırılmasını, makineden ayrılmasını planlıyoruz. Şu anda spontane solunumu da var. Yani kendi kendine soluyabiliyor. Akşam saatlerinde de makineden ayrılmış olacak inşallah. Hem kolunda hem bacağında hareket var, fakat seviyesine tam karar verebilmek için tam uyanması gerekiyor. Şu andan itibaren fizik tedavi, rehabilitasyona da başladık. Bundan sonraki süreçte halen risklerimiz var. Kanama, tekrar pıhtı atma riski var. Bunlar olmasın diye gerekli tıbbi tedavileri yapıyoruz ama dünden itibaren görülen tablo hem klinik hem de radyolojik olarak iyiye gidiyor."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi