CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Sedef Medya İmtiyaz sahibi Fatih Sezer’i ziyaret etti.

24 Haziran 2018’de 27. Dönem Milletvekili olarak TBMM’ye giden Süllü, Medya Grup Başkanı Cihan Yıldırım’ın da olduğu ziyarette çalışmaları hakkında bilgi verdi. Süllü, “Utku Bey (Çakırözer) ile birlikte bir muhalefet milletvekili ne yapabilirse, ne yapması gerekiyorsa elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Sadece CHP’lilerin ya da Millet İttifakı mensuplarının değil herkesin sesi olmaya gayret ettik. Eskişehir’i gerek Meclis’te gerekse şehir dışında en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Her şeyden önce ulaşılabilir bir vekil olduk” dedi.
Süllü, Utku Çakırözer ile uyumlu çalıştığının ifade edilmesi üzerine “Nazar değmesin gerçekten çok iyiyiz. Abla, kardeşiz… Bu durum Ankara’da da dikkat çekiyor. Takdir ediliyor… Bunun en önemli nedeni kişisel düşünmüyoruz. Zaten memleket bu haldeyken şahsi bir şey düşünmek, kovalamak şık değil. Utku Bey benim şansım… Kişiliğiyle, çalışkanlığıyla iyi bir takım arkadaşı” diye konuştu.
Süllü, “İktidar milletvekili olmak ister misiniz” yönündeki soruyu “Valla kim istemez… Bugüne kadar muhalefet vekili olarak koşturduk ama iktidar vekili olmak elbette çok önemli. Fakat şu an için bunları konuşmak erken. Aslında ikinci dönem için ne düşündüğümü soruyorsunuz. Aday adayları açıklansın, takvim belli olsun, seçime nasıl ve ne şekilde gireceğimiz belli olsun. Ondan sonra düşünülmesi gerekir” diye cevapladı.