Zam gelmiş maaşlar paylaşıldı: İşte meslek meslek emekli ve memur aylığı Zam gelmiş maaşlar paylaşıldı: İşte meslek meslek emekli ve memur aylığı

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 84. yıl dönümü vesilesiyle Yeni Kuşak Köy Enstitüleri tarafından düzenlenen panele katıldı.

Panelin ardından açıklamnada bulunan Süllü, şu ifadeleri kullandı;

"Tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz"

"Aydınlanma ışığı sönmeyecek.Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 84. yıl dönümü vesilesiyle Yeni Kuşak Köy Enstitüleri tarafından düzenlenen panele katıldık. Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler hedefini ileriye taşımakta önemli bir adım olan, Cumhuriyet’e özgü eğitim-öğretim modeli ile tarihe damga vuran; aydınlanmanın yolunu açan, kırsal kalkınma ile köylerde çeşitli meslek alanlarında iş olanağı yaratan Köy Enstitüleri'nin önemi üzerine gerçekleştirilen panelde şehrimizin Köy Enstitüsü mezunu çınarımız İlyas Küçükcan ve Muharrem Kubat ağabeyimiz ile buluştuk. Eğitimci, Yazar İlyas Küçükcan ve Prof. Dr. Turan Akman Erkılıç’ın konuşmacı olduğu, yöneticiliğini geçmiş dönem Milletvekilimiz Murat Kahyaoğlu'nun yaptığı panelde bizleri bir araya getiren Yeni Kuşak Köy Enstitüler Dernek Başkanımız Ayhan Türkseven’e yürekten teşekkür ediyorum. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de aydınlanmanın ve çağdaşlaşmanın önünü tıkayacak girişimlerde bulunanlara karşı mücadelemizi, 84 yıl önce yakılan meşale ışığında sürdüreceğiz. Köy Enstitüleri’nin mimarı İsmail Hakkı Tonguç, Hasan Ali Yücel ve aydınlanma yolundaki tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi