Bu araç rekor kıracak: İşte Fiat Egea'dan bile ucuz model Bu araç rekor kıracak: İşte Fiat Egea'dan bile ucuz model

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, yerel seçimlere sayılı günler kala sürece ilişkin basın açıklaması yaptı. Açıklamada konuşan Ulucan, İYİ Parti’nin son dokuz aydır üye sayısının artmasına rağmen partinin kapısına kilit vurulacağına dair algı oluşturulmak istendiğini söyledi.

“31 MART SEÇİMLERİNİ İNANMIŞ YÜREKLERLE KAZANACAĞIZ”

Seçim sürecinde adayların harcadıkları paraya dikkat çeken Ulucan, “Devletin imkanlarını, beytülmalı eli bile titremeden kullananlarla, belediyelerin imkanlarını hayasızca kullananlar arasında etik açıdan bir fark göremiyoruz. Biz İYİ Partililerin belki havaya savrulacak yüz milyon liraları olmayabilir. Ancak bizde de onlarda olmayan cesur ve inanmış yürekler var. Helal kazançları ile, kendi imkanları dahilinde milletimizle buluşan onlara dokunarak dertleriyle dertlenen adaylarımız var. İşte 31 Mart seçimlerini de bu inanmış yüreklerle kazanacağız” dedi.

“VATANDAŞIN YALANLARA İNANACAĞINI ZANNEDİYOR”

İYİ Parti’nin parayla yaptırılan anketlere karşı da mücadele ettiğini belirten Ulucan, “Her iki taraf da millete daha iyi hizmet etme iddiasından ziyade, karşı tarafın daha kötü yöneteceğini söyleyerek seçimlere giriyorlar. Bütün bu tiyatroyu seyrettikçe, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin bizlere işaret ettiği “Hür ve Müstakil” bir parti olarak seçimlere girmemizin kıymetini daha iyi anlıyoruz. Adaylardan biri aklına gelen her şeyi vadediyor. Bir bakıyorsunuz emeklilere 3 bin lira her ay yardımda bulunacağını söylüyor. Ya matematik bilmiyor ya da vatandaşın saf olduğunu, söylenen yalanlara inanacağını zannediyor. Gazetecilere maaş teklif ediyor. Gittiği her mahallede kat artırımı yapacağını söylüyor. 750 lira et desteği vereceğini, günde iki ekmek vereceğini söylüyor. Son yıllarda tavan yapan ekonomik krizde, gelir adaletsizliğinin her gün attığı durumda bu vaatleri veren aday, iktidarın 22 yıldır yanlış politikaları ile emekliyi, çiftçiyi, işçiyi, memuru günde iki ekmeğe muhtaç edilmesinden hiç mi utanmıyor?” şeklinde konuştu.

“BU KAYIKÇI DÜZENİNE İYİ BELEDİYECİLİK VİZYONUYLA SON VERECEĞİZ”

Bir diğer aday ise hiçbir vaat veremiyor. Hep beraber Eskişehir olalım diyor, 25 yıldır Eskişehir olamadık da bundan sonra mı olacağız? Ki bu durum daha da acınası bir durum. 25 senenin sonunda milletle her türlü maddi ve manevi bağını yitirmiş bu zihniyetin de vatandaşa verebileceği hiçbir şey kalmamış durumda. Bu iki kutuplu düzende, kazanan kim olursa olsun, her seferinde, milletimizin kaybettiği aşikar ve ortadadır. Bu kayıkçı düzenine İYİ belediyecilik vizyonuyla son vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Meltem Karakaş