İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı 3. Olağan Genel Kurulunda mevcut İl Başkanı Emine Edizgil güven tazeledi.

Haber Merkezi

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen genel kurulda Emine Edizgil, rakibi Hüseyin Arabacı’ya 56 oy fark atarak seçimin galibi oldu.

Mavi listeyi temsil eden Edizgil 318 oy alırken beyaz listenin adayı Arabacı ise 262 oy aldı.

Seçimde 600 delegenin 584'ü oy kullanırken 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Oylamanın ardından konuşan Edizgil, delegeleri tebrik ederek seçimde kaybedenin olmadığını söyledi.

Arabacı ise demokratik bir seçim olduğunu ifade ederek Edizgil’i tebrik etti.

Öte yandan, üç adaylı başlayan kongre süreci, önceki dönem Tepebaşı İlçe Başkanı İsmail Türk’ün çekilmesiyle iki adaya düşmüştü.

Edizgil'in listesi ise şöyle:

Yönetim Kurulu (Asil)

  1. Mine Yunak
  2. Cemil Cahit Yurttepe
  3. Recep Dönmez
  4. İzzet Altın
  5. Leyla Çam
  6. Ersin Uysal
  7. Mehmet İlker Aykanat
  8. Nurdan Sert
  9. Adnan Türkmen
  10. Serdar Ulucan
  11. Mehmet Ali Baysak
  12. Şükrü Yıldırım
  13. Bahar Sandal
  14. Esin Yıldız
  15. Serdar Çiğdem
  16. Mert Aydoğan
  17. Cihan Gürsoy
  18. Bülent Kocabaş
  19. Şerife Bulca
  20. Musa Yılmaz
  21. Safa Üstünbaş
  22. Halime Dönmez Karatay
  23. Murat Bidav
  24. Erdoğan Küçükçolak
  25. Banu Kırımlıer
  26. Selman Gölpek
  27. Yıldız Boz
  28. Ayşen İçinak
  29. Mehmet Görkem Can
  30. Salih Yıldırım
  31. Harun Özdemir
  32. Nuriye Sungur
  33. Nazmiye Göktekin
  34. Deniz Korkut Leylek
  35. Hulusi Ayrancı
  36. Mehmet Halit Şora
  37. Yüksel Alem
  38. Özkan Turgut
  39. İsmail Koca
  40. Ayhan Denizli
  41. Nuri Çaylı
  42. Neşet Arduç
  43. Turgay Eşme
  44. Zafer Kaynak
  45. Recep Tığlı
  46. Rıza Eren
  47. Tamer Toraman

Yönetim Kurulu (Yedek)

  1. Yavuz Yılmaz
  2. Meral Karayel
  3. Kasım Damlar
  4. Gökcenk Cüneyt Yılmaz
  5. Cem Sarıkaya
  6. Nevin Bayraktar
  7. Ümit Erol
  8. Melahat Yılmaz
  9. Mestan Mercan
  10. Bekir Sarı
  11. Bilal Esendemir
  12. Mualla Alkış
  13. Ertuğrul Sakarya
  14. Serkan Pehlivan
  15. Gülşah Ülker
  16. Mustafa Söğütçepınar
  17. Orkun Eren Yılmaz
  18. Mutlu Aslan
  19. Vedat Akatay
  20. Vijdan Özdemir
  21. Fatih Hızlı
  22. Emine Kalmaz
  23. Metin Uyar
  24. Nusret Sakarya
  25. Mustafa Türkoğlu
  26. Ahmet Yavuz
  27. Sultan Başkaya
  28. Ayten Yıldırım
  29. Tuğba Sarı
  30. Yurdagül Çetintaş
  31. Kazım Çetinkuş
  32. Yalçın Başkaya
  33. Ertan Başaran
  34. Hamdi Üret
  35. Aykut Tosunoğlu
  36. Muhammed Fatih Uzun
  37. Yılmaz Uysal
  38. Mevlüt Akkaya
  39. Ali Gümüş
  40. İsmail Kırbıyık
  41. Cevat Aydoğdu
  42. Ali Keser
  43. Nilüfer Yörü
  44. Hesna Karataş
  45. Mehmet Zeki Görür
  46. Alaettin Alçın
  47. Özcan Üzen
  48. Mustafa Çınar

Disiplin Kurulu (Asil)

  1. Arif Geçkalan
  2. Azimcan Kocadoru
  3. Metin Tiftik
  4. Tuğçe Doğan
  5. Nagehan Tekergül
  6. Ender Küçükünsal
  7. Yaşar Çorapsız
  8. Metin Eyvaz
  9. Mustafa Şirinler

Disiplin Kurulu (Yedek)

  1. Turan Gündoğan
  2. Cemalettin Akkaya
  3. Süleyman Kılıç
  4. İbrahim Kızılsu
  5. Ali Rıza Özkök

Üst Kurul Delegeleri (Asil)

  1. Emine Edizgil
  2. Nusret Kabasakal
  3. Özlem Ayrancı
  4. Leyla Çam
  5. Mine Yunak
  6. Recep Toptaş
  7. Recai Kutlay
  8. Recep Kılınçarslan
  9. Mustafa Gökçe
  10. Özay Yiğit
  11. Yüksel Alem
  12. Musa Yılmaz
  13. Salih Yıldırım
  14. Serdar Ulucan
  15. Şevket Sarıoğlu
  16. Yunus Aygüzer
  17. Nadir Erdağ
  18. Muhammer Ayvaz

Üst Kurul Delegeleri (Yedek)

  1. Ahmet Tiryaki
  2. Orhan Kara
  3. Ersin Nalbant
  4. Erol Taştan
  5. Mehmet Akalın
  6. Fevzi Akpınar
  7. Levent Bayraktar
  8. Nuri Çaylı
  9. Nazmiye Göktekin