EOSB RoboAnt’tan Arıman’a ziyaret EOSB RoboAnt’tan Arıman’a ziyaret

İtalya’dan geliyor haberleri gerçek dışı.
Fabrikayı gezen Hatipoğlu, “TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu olarak, TOGG Gemlik üretim tesislerini ziyaret ettik. Komisyon Başkanımız Sayın Mustafa Varank ve TOGG İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Gürcan Karakaş'ın sunduğu bilgilendirme ile projenin detaylarını öğrendik. Gittim yerinde gördüm bir sanayici olarak gurur duydum. TOGG’un seri üretime geçmesinde; emeği geçen işçilerimize, mühendislerimize ve şirketlerimize teşekkür ediyorum” demişti.
Hatipoğlu gelen sorular üzerine bir açıklama daha yaptı: 
“TOGG ziyaretimle ilgili sosyal medyadan çok fazla soru ve yorum aldım hepsine toplu olarak şu cevapları verebilirim;
1) TOGG fabrikası Gemlik’te 230,000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteriyor, inanılmaz modern ve 100,000 adet/ yıl kapasiteli.
2) Bir otomobil fabrikası nasıl olması gerekiyorsa öyle. Bazı parçalar fabrikada üretiliyor, bazı parçalar yan sanayiden gelip hatlarda montajı yapılıyor. Koltuklar vs..
3) En önemlisi bataryalar fabrika içinde yapılıyor, elektrikli otomobil pazarının kartopu gibi büyüdüğünü düşünürsek önümüzdeki dönemde batarya kaynaklı üretim kısıtı riski yok.
4) Fabrikanın tüm bölümlerini gezdim araçlar fabrikada üretiliyor İtalya’dan geliyor vs gibi haberler gerçek dışı.
5) Test drive sonrası 4x4 modelinden almak istedim Mart 2024 den sonra bakarız dediler. Satış dertleri yok Anladığım kadarıyla babayiğitler için ticari olarak karlı bir yatırım olmuş.
TBMM Sanayi Komisyonu üyesi olarak yerli ve milli yatırımların destekçisi ve takipçisi olmaya devam edeceğim.”

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi