İŞKUR Eskişehir İl Müdürlüğü, Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Birim Koordinatörü Uğur Demirci'nin katılımıyla düzenlenen bir etkinlikte, Eskişehir'deki çocuk işçiliği sorununu ele aldı.

"Çocuk Hakları ve İş İlkelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında gerçekleştirilen İşbaşı Eğitimi İl Eylem Planı Çalıştayı'nda, Uğur Demirci tarafından "Eskişehir'de Çocuk İşçiliğinin Genel Görünümü" konulu bir sunum yapıldı.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİYLE MÜCADELE 

Sunumda, Eskişehir ilinde çocuk işçiliğinin mevcut durumu, çocuk işçiliği ile mücadelede izlenen politikalar ve uygulanan stratejiler detaylı bir şekilde ele alındı. Eskişehir'deki çocuk işçiliğinin genel görünümü, risk faktörleri, çalışma koşulları ve çocukların maruz kaldığı sorunlar üzerinde duruldu. Ayrıca, çocuk işçiliği ile mücadelede işbirliği ve koordinasyonun önemi vurgulandı.

İŞKUR Eskişehir sosyal medyasında yaptığı açıklamada:” İl Müdürlüğümüz Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Birim Koordinatörü Uğur Demirci, Çocuk Hakları ve İş İlkelerinin Desteklenmesi Programı Eskişehir İşbaşı Eğitimi İl Eylem Planı Çalıştayı’nda “Eskişehir’de Çocuk İşçiliğinin Genel Görünümü” konulu sunum yaptı.”dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi