Jandarmaya işaret dili eğitimi Jandarmaya işaret dili eğitimi

Basın açıklamaları sırasında İbrahim Arslan ve Kazım Kurt arasında anlaşmazlık yaşandı.
İbrahim Arslan “eğer bunu bir maç gibi değerlendirirsek, maçın şuanda ilk yarısı oynanmıştır. 28 Mayıs’ta da inşallah ikinci yarısı oynanacaktır.” Diye görüş bildirirken hemen arkasından kürsüye çıkan Kazım Kurt  “Sevgili İbrahim’in söylediğine katılmıyorum. O maç bitti. Birinci devre tamamlandı ikinci devre oynamayacağız. Yeni bir maç oynayacağız” dedi.

İbrahim Arslan: “İçinde bulunduğumuz durumda bu gün şunları konuştuk 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden biri olacak diye… Öyle bir algı yapılmaya çalışıldı ki, sanki seçimi birileri kazanmış ve iş bitmiş gibi balkon konuşmasına kadar döndürülen bir süreç. Sevgili arkadaşlar bu seçimin henüz daha kazananı yoktur ama kaybedeni bellidir. Kaybedeni de Adalet ve Kalkınma Partisi başta olmak üzere Cumhur İttifakının birleşenleridir. Siyaset toplumsal kimlikler üzerinden değil, toplumsal sorunlar üzerinden yapılmalıdır ama ne yazık ki bu seçim döneminde olabildiğince iftiralar, kara propaganda altında Türkiye’nin işsizliği, yoksulluğu, açlığı, hak, hukuk, adalet meselesi ve hukukun üstünlüğü meselesi ne yazık ki konuşulmadı. Sevgili dostlar seçim henüz tamamlanmamıştır eğer bunu bir maç gibi değerlendirirsek, maçın şuanda ilk yarısı oynanmıştır. 28 Mayıs’ta da inşallah ikinci yarısı oynanacaktır. Ben buradan sevgili hemşerilerimize bir çağrı yapmak istiyorum. Dün olduğu gibi bugünde Türkiye’nin aydınlık geleceğine sahip çıkmış ve Eskişehir’imizde Millet İttifakının bütünsel olarak birinci ve Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu  da çok yoğun bir ilgi göstererek onu da bu kentte  %51’ye yakın  bir oy oranıyla kendi iradesini ortaya koymuştur.”
Kazım Kurt: “Sayın başkanlarım sayın basın mensupları sevgili Eşkişehirliler hepinizi saygı ile selamlıyorum.
14 Mayıs bitti. Yüksek seçim kurulu başkanı şöyle ilan etti sonucu hiçbir aday kazanamamıştır. Dolayısıyla birileri kazandık havasına girmemeli bizde kaybettik havasında olmamalıyız. Sevgili İbrahim’in söylediğine katılmıyorum. O maç bitti. Birinci devre tamamlandı ikinci devre oynamayacağız. Yeni bir maç oynayacağız. Türkiye’de yaklaşık 12 milyon seçmenin ya sandığa gitmedi ya geçersiz oy verdi ya da Sinan Oğan ve Muharrem İnce’ye oy verdi. Dolayısıyla Tayip Erdoğan’ın alamadığı bir 12 milyon oy var.”