Eskişehir’de BBP denince akla gelen isimlerden biri de Ahmet Namık Akdoğan… Ahmet Namık Akdoğan, Ülkücü Hareket’in tanınmış simalarından Yusuf Ziya Akdoğan’ın kardeşi… 30 yıl önce Eskişehir’de BBP’yi kuran ekipte yer alan Ahmet Namık Akdoğan, hiç ara vermeden partisinin ve davasının yanında olmuş ender siyasi kişiliklerden biri. Bu süreçte sıkıntılı ve karmaşık günler görmesine rağmen BBP’yi terk etmedi. Cazip tekliflere kulak asmayan Akdoğan, Muhsin Yazıcıoğlu olmasa da O’nun davasına sahip çıkan isimlerden oldu.
Akdoğan’a Vefa Ödülü
Zorlu seçimlerde partisini temsil eden Akdoğan, İl Başkanlığı yaptı. Partisini en üst karar mekanizması olan MKYK’da görevli olan Akdoğan’a, Vefa Ödülü verildi. Vefa Ödülü’nü, BBP’nin Eskişehirli Genel Başkanı Mustafa Destici’nin takdim etti.
Adını Birlik'te koyduk
Eskişehir Elektrikçiler Odası Başkanı da olan Akdoğan “Tamı tamına otuz yıl bir çınar ki sevdalı çınar, adını Birlik'te koyduk Hilal Gül remzine Birlik'te karar verdik yola Birlik'te çıktık. Sevdamızın adı berrak sonu toprak olsun dedik. Satmadık davayı satmadık dostları bir ömrü helal yaşadık” sözleriyle duygu ve düşüncelerini paylaştı.