Eğitim-Bir-Sen Eskişehir 1 Nolu Şube Başkanı, Eskişehir Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Akar şu açıklamayı yaptı; "Eskişehir Memur-Sen hizmet kollarımızın yönetim kurulları, Kadın Komisyonumuz, Emekli Memur-Sen ve Genç Memur-Sen Yönetim Kurullarımız ve Eskişehir Memur-Sen teşkilatımızın lider kadrosunun katılımlarıyla il divan toplanımızı gerçekleştirdik. Sendikal gündem ve Yerelde yürütülen faaliyetlerimiz üzerine değerlendirmelerde bulunduk.

Genel merkezimiz tarafından bizlere hedef koyulan üye sayısına ulaşılması bakımından üye çalışması faaliyetlerimizi masaya yatırdık. Genç Memur-Sen ve Kadın Komisyonlarımızın yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdik.

Çalışma barışının sağlanması ve gelir dağılımında adaletin tesis edilmesi bakımından 1. Derece memurlara 3600 ek gösterge verilmesi yönünde alınan 7. Dönem Toplu Sözleşme kararına yönelik çalışmanın bir an önce başlatılması ve gerek adımın atılması, Chp marifeti ve Anayasa Mahkemesi kararıyla yaklaşık 2 milyon 200 bin kamu çalışanını mağdur eden toplu sözleşme tazminatını iptal edilmesi kararına yönelik Memur-Sen Genel Merkezimiz tarafından Çalışma Bakanlığına 8 Mart tarihinde iletilen toplu sözleşmeye ilave ek protokol yapılması,

Kamuda çalışan mühendis ve teknik hizmetler personeli için Genel Merkezimiz tarafından yapılan çalıştayda alınan kararların hayata geçirilmesi, Mühendislik Meslek Kanununun çıkarılması,

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun revize edilmesi, Yüksek enflasyon ortamında sabit gelirli ve emeklileri korumak adına eşel mobil sisteminin hayata geçirilmesi gibi başlıca sorunların çözümü konusunda Genel meekezimizün çalışmaları hakkında teşkilatımıza bilgilendirmelerde bulunduk.

Önceki dönemlerde sendikalarımızda hizmet eden ve görevi yeni arkadaşlarımıza devreden Bayındır Memur-Sen Başkanımız Hüseyin Görgeç, Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanımız Arzu Çiçek ve Birlik Haber-Sen Şube Başkanımız Ercan Yattıkalkmaz başkanlarımıza hizmetleri için teşekkür ederek birer teşekkür plaketi takdim ettik.

Memur-Sen olarak yetkiyi alfıpımız günden bugüne 1007 tane kazanımı üreterek, kamu çalışanlarımızın sorunlarına çözüm üreten, hizmet ve kazanım sendikacılığı yapmaya, üyelerimizin sorunlarına çözüm üretmeye ve üyelerimiz adına tüm hizmet kollarımızda gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diler, katılımlarından dolayı tüm teşkilatımıza şükranlarımı sunarım."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi