Sabah'ın haberine göre; "Yalı Çapkını", "Yargı" gibi projelerde yer alan oyuncu Mustafa Durna Taksim'de yürüyüş yaptığı esnada telefonunu bir hırsızın çaldığını ve kaçarken telefonunu düşürdüğünü söyleyerek karakola şikayetçi olmaya gitti. 

Karakola şikayete giden Mustafa Durna'nın polis ekipleri tarafından olayı anlatması istendi. Mustafa Durna'nın olayı anlattığı sırada ayakta duramayacak kadar alkollü olduğu polis ekipleri tarafından fark edilince, biraz dinlenmesi ve kendisine gelince tekrar anlatması rica edildi. 

POLİSLERE HAKARET ETTİ

Ancak iddiaya göre Mustafa Durna konuşmaya devam ederek polislere hakaret etmeye başladı. Polisler alkollü oyuncuyu etkisiz hale getirerek önce hastaneye götürdü ardından şikâyetçi olmak için tekrar karakola getirdi.

HAKKINDA 2 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

Polis memurlarının şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınan oyuncu alkolün etkisinde olduğu için küfür ettiğini pişman olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu Mustafa Durna hakkında 'Kamu Görevlisine Görevinden Dolayı Alenen Hakaret' suçu kapsamında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: SABAH