Avrupa Birliği'nin güvenlik donanımları ile ilgili yeni yönetmeliği, 7 Temmuz'dan itibaren uygulamaya konuluyor.

Bu kapsamda, yeni satışa sunulan araçlarda, sürücü yorgunluk algılama sistemi, acil durum frenleme asistanı, alkol kilidi hazırlığı gibi bir dizi güvenlik teknolojisinin bulunması artık zorunlu hale getiriliyor. Ayrıca, kaza anında veri kaydeden cihazlar ve yaya koruması için özel ön camlar gibi özellikler de araçlarda standart olacak.

Yeni değişiklikler sebebiyle, bayiler mevcut stokları indirimli fiyatlarla eritmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Şu anki satışlar, liste fiyatlarının altında, bazı araçlarda %20'ye varan indirimlerle gerçekleşiyor.

İNDİRİMLİ VAR AMA...

7 Temmuz yönetmeliği öncesi yapılan indirim oranları markadan markaya farklılık gösterse de peşin alımlarda liste fiyatı üzerinden 300.000 TL’ye kadar indirimler uygulanabiliyor. Marka bünyesinde yapılan finansman kampanyaları tercih edildiği takdirde ise çoğu markada liste fiyatının geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

HANGİ ARAÇLARDA İNDİRİM VAR?

Fransız otomobil üreticisi Peugeot, 2008, E-2008 ve 408 modelleri için çeşitli finansman teklifleri sunuyor. Örneğin, 2008 model için 120 bin TL'ye 12 ay vadeli yüzde 0 faizli kredi, E-2008 modeli için ise 180 bin TL'ye aynı koşullarda kredi imkanı bulunuyor. Ayrıca, 408 modelinde Allure donanım paketi için 180 bin TL'ye, GT donanım paketi içinse tüzel kişilere özel 190 bin TL'ye 12 ay yüzde 0 faizli kredi seçenekleri mevcut. Hatchback sınıfındaki 308 ve tamamen elektrikli E-308 modelleri de benzer finansman seçenekleriyle sunulmaktadır.

Fiat, Mayıs ayı boyunca özel bir takas kampanyası düzenliyor. Bu kampanya kapsamında müşteriler, mevcut araçlarını değerinde satarak Egea modeline 250 bin TL'ye kadar 12 ay yüzde 0 faizli kredi ile sahip olabiliyorlar. Takas yapmayan müşteriler için ise 250 bin TL'ye 12 ay yüzde 2,99 faiz oranında kredi kullanma imkanı sunuluyor. Kampanya süresince Egea Sedan, Egea Cross ve Cross Wagon modelleri belirlenen fiyatlar üzerinden satışa sunuluyor.

Honda ise limitli sayıda City modeli için özel bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde, 250 bin TL'ye kadar kredi kullanımında 12 ay boyunca yüzde sıfır faiz oranı sunuluyor. Nakit alımlarda ise City modeline 225 bin TL indirimle satın alma şansı sunulmakta. Bu kampanya ile City modeli 1 milyon 30 bin TL'lik özel bir satış fiyatına sahip.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi