Hemen başvurmaları gerek: Çocuk sahibi ailelere bakanlıktan ödeme Hemen başvurmaları gerek: Çocuk sahibi ailelere bakanlıktan ödeme

Eskişehir Sanayi Odası Üyesi ve hayırsever iş insanı Mustafa Ünal’ın balmumu heykeli Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılarak Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde sergilenmeye başlandı.
Müze’de yer alan eseri Mustafa Ünal ile ziyaret eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ve ESO Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir iş dünyasına katkıları için Mustafa Ünal’a, heykeli yapan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

"KENDİSİYLE GURUR DUYUYORUZ"

ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, müzede yaptığı değerlendirmede, “Beyefendi kişiliği ile bizlere örnek olan Mustafa Ünal, iş dünyasında gösterdiği başarılarla tanınan bir isimdir. Onun bir diğer yönü de şehrimizdeki kültür- sanata ve hayır işlerine yaptığı katkıyla tanınmasıdır. Bugün burada, geçmişe saygıyla bakarken, geleceğe umutla bakıyoruz. Mustafa Ünal'ın balmumu heykeli önümüzdeki nesillere ilham kaynağı olacak ve onun değerlerini yaşatmamızı sağlayacak. Kendisiyle gurur duyuyoruz” dedi.
Balmumu Heykeli yapan Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür etmek gerektiğini belirten ESO Başkanı Kesikbaş, “Bize unutulmaz bir miras bırakan değerli Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etmek istiyorum. Sayın Büyükerşen'in sanat tutkusu ve Eskişehir'e olan katkıları, şehrimizin her zaman ön planda olmasını sağlamıştır.” dedi.


"DENEYİMLERİMİ ESKİŞEHİR'E VE İNSANLARINA ADADIM"

İş insanı Mustafa Ünal ise yaptığı değerlendirmede, “Kıymetli başkanımız Yılmaz Büyükerşen'in kendi elleriyle yaptığı balmumu heykelimin güzel şehrimizde sergilenmeye başlandığını görmek beni derinden etkiledi. Yılmaz Büyükerşen'e özellikle teşekkür etmek istiyorum; Sanatını, emeğini ve sevgisini bu eserle bir kez daha gördük. Yıllar boyunca iş dünyasında çalışarak edindiğim deneyimleri, Eskişehir'e ve insanlarına adadım. Şehrimizin sanat dolu atmosferinde böylesine yer almak hayatımın en büyük gururlarından biri” diye konuştu.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi