Şehit Tarkan Karaca için Mevlid-i şerif okutulacak Şehit Tarkan Karaca için Mevlid-i şerif okutulacak

AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu çerçevede kentin 4 yanında vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, Eskişehir Yörükler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Hasan Yıldırım ve üyelerle bir araya gelen Hatipoğlu, yaklaşan yerel seçimler öncesinde vatandaşlarla bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyarette vatandaşlara seslenen Hatipoğlu, “Yeşiltepe Mahallesi’nde imar ve kar arttırımı için gerekli projelerimizi hazırladık ve mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaş buluşmalarımızda konuşulan ilk konu imar konusu oluyor. Vatandaşımızın hassasiyetlerini anlıyoruz. Hazırladığımız projelerle ana caddelerde 5 katlı yapıların yapılmasını sağlayacağız ve bu binaların altında dükkan olacak. Böylece Yeşiltepe’de hem esnaf çoğalacak hem de vatandaş ihtiyaçlarını gidermek için uzun mesafeler kat etmek zorunda kalmayacak. Eskişehir fay hattı üzerinde olan bir kent, bu evlerin bir deprem felaketinde ne duruma gelebileceğini tahmin ediyoruz. İmar izniyle hem depreme dayanıklı hem de ferah bir Yeşiltepe inşa edilecek. Ayrıca, bu imar projesi vatandaşın cebine de kolaylık sağlayacak, 1 evi olanın 2 evi olacak“ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten