Şanslı bir hafta geçiren Anadolu, geçmiş haftalarda yaşadığı puan kayıpları yüzünden 4 takımı daha Play-Off yarışına ortak ederek 6.sıradaki yerini zora soktu. 
Ligde son 6 maçtan sadece 3 puan çıkartan ve Play-Off yolunda önemli yara alan Anadolu Üniversitesi, ligde ilk 6 mücadelesi veren Kelkit, Pazarspor, Silifke ve son haftaların başarılı takımı Kemerkent Bulvarspor takımlarını yarışa sokmuştu.


ANADOLU’YA ÇALIŞTILAR
Ligde dün oynanan 26.hafta karşılaşmalarında, Play-Off potasına girme fırsatı yakalayan Kelkit Hürriyet, Pazarspor ve Silifke takımları rakipleri karşısından mağlup ayrılınca, önlerine gelen fırsatı tepmiş oldular.


ANADOLU’NUN YENİ KABUSU OLDU
Kelkit, Pazarspor ve Silifke gibi takımları geride bırakarak ligde 7.sıraya kadar yükselen Kemerkent Bulvarspor ise, Anadolu Üniversitesi’nin yeni kabusu olmayı başardı. 
Ligin ikinci yarasına fırtına gibi giren ve oynadığı son 7 maçta yenilgi yüzü görmeyen Kemerkent Bulvarspor, yakaladığı müthiş çıkışla 30 puana kadar yükselerek, grubun sürpriz takımı oldu.


HATA YAPMA LÜKSLERİ YOK
Ligde oynadığı son 6 maçtan 5 yenilgi ve 1 galibiyetle ayrılarak 31 puanda kalan Anadolu Üniversitesi için, son 4 maçın kaldığı yarışta, artık hata yapma lüksü yok.
Pazar günü saha ve taraftarı önünde maç fazlası bulunan 30 puanlı Kelkit Hürriyetspor ile karşılaşacak Mavi Beyazlılar, bu maç sonrası 41 puanlı Efeler deplasmanına gidecek. Ardından sahasında son haftaların flaş takımı Kemerkent Bulavaspor’u ağırlayacak ve ligin perdesini Hacettepe deplasmanında kapatacak.

Kaynak: Murat Dağtekin