Bekir Belceli anneler günü mesajında şu cümleleri sarf etti, “Cennet Annelerin ayakları altındadır” ilahi düsturu göre başımızın tacı olan  tüm Annelerimize saygılarımı iletiyorum. Annelik, sadece bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır.

Kurtuluş savaşımızda bir milletin hayat hakkı ve varlığını sürdürme konusunda üstlerine düşen görevi yerine getirmekte asla tereddüt etmeyen vatanı için mücadele ederek kahramanlık destanı yazan Nene Hatunlar, Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar fedakarlığın, sabrın, azmin, başarmanın ve zaferin sembolü olmuşlardır.

Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Anne, kişiyi kendisinden daha çok tanıyandır. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimiz, şefkatin, merhametin, fedakarlığın timsalidir. Bizler annelerimize layık olduğumuz müddetçe, onları her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, iyi bir toplum, iyi bir devlet olduğumuzu gösteririz”

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi