Gram altını olup da kazanmak isteyen dikkat: İslam Memiş olacakları açıkladı Gram altını olup da kazanmak isteyen dikkat: İslam Memiş olacakları açıkladı

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak ve  İl Kadın Kolları Başkanı Lale Yıldıran Şahin Miraç Kandili dolayısıyla Reşadiye Camii yanında vatandaşa kandil simidi ikram etti.

Albayrak, "Mübarek Miraç Kandili vesilesiyle, öğle namazı sonrası Reşadiye Camii yanında İl Kadın Kolları Başkanımız Lale Yıldıran Şahin ve teşkilâtımızla birlikte hemşehrilerimize ikramlarda bulunduk. Dualarımız kabul, Miraç Gecemiz bereketli olsun inşallah." şeklinde konuştu.

Miraç Kandili

İslamiyet’te kutsal kabul edilen 5 kandilden birisi Miraç'tır. Miraç Kandili Hicri Takvime göre Recep Ayı’nın 27.gecesi idrak edilen bir gündür. Arapça Mirac kelimesinden ortaya çıkan Miraç’ın kelime anlamı ise yükselme veya göğe çıkma olarak ifade edilir. Bu kandil Miraç Gecesi olarak da isimlendirilir.

Miraç Gecesi’nin kutsal kabul edilmesi nedeniyle Recep Ayı’nın 27.gecesine ulaşıldığında Müslümanlar tarafından geceyi idrak etmek için çeşitli ibadetler yapılır. Böylelikle günahlardan arınma ve Yaradan’a yakın olma gibi amaçlar edinilir.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi