Eskişehir Sanayi Odası, şehrin ekonomik gelişimine katkıda bulunmak ve iş dünyasının ihtiyaçlarına çözüm üretmek amacıyla düzenlediği "2024 Yılı Genişletilmiş Meslek Komiteleri" toplantısında AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak da yer aldı. Toplantı, sanayiciler, iş insanları ve ilgili paydaşların bir araya gelerek gelecek döneme ilişkin stratejileri ve projeleri tartıştığı önemli bir platform oldu.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, toplantıya katılarak iş dünyasının nabzını tuttu ve sanayi odasının çalışmalarını yakından takip etti. Albayrak, iş dünyasının taleplerini dinleyerek, hükümetin ve yerel yönetimlerin bu taleplere nasıl yanıt verebileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Image

Toplantıda, Eskişehir'in sanayi ve ticaret potansiyeli değerlendirilirken, gelecek döneme ilişkin stratejiler ve hedefler de masaya yatırıldı. İş dünyasının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak çalışmaların belirlenmesi ve bu doğrultuda politika oluşturulması hedeflendi.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı ve diğer yöneticiler, Eskişehir'in ekonomik potansiyelini artırmak için yapılan çalışmaları ve gelecek dönemde planlanan projeleri paylaştılar. Ayrıca, iş dünyasının daha etkin bir şekilde desteklenmesi ve rekabet gücünün artırılması için atılacak adımlar ele alındı.

Sektör ihtiyaçları görüşüldü

Gürhan Albayrak sosyal medya hesabında toplantıya ait fotoğrafları şu sözlerle paylaştı:"Eskişehir Sanayi Odamızın 2024 Yılı Genişletilmiş Meslek Komiteleri Toplantısı’na katıldık. İstihdam, katma değer ve dış ticaret fazlası ile ülkemizin ekonomisi açısından stratejik bir öneme sahip olan sektörlerimizin ihtiyaçlarını görüştük."

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi