Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığından kalkan SF-260D tipi eğitim uçağı, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi’nde düştü. Düşen uçakta bulunan Hava Pilot Albay Gökhan Özen ve Hava Pilot Albay Uğur Yıldız şehit oldu.

İzmir’de bulunan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli olan ve eğitim uçuşları için görevlendirme ile Kayseri’ye giden Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in şehadet haberi, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ulaştı. Şeyma Özen ile evli olan Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in 9 yaşında kız çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Özen’in annesi Zarife Özen’in 1978 yılında hayatını kaybettiği öğrenilirken şehadet haberi babası Mehmet Yüksel Özen’e verildi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Kayseri'de eğitim uçağı düşmesi sonucu şehit olan  biri Eskişehirli iki pilot için taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, "Şehidimiz var Eskişehir! Kayseri’de eğitim uçuşu sırasında yaşanan elim kazada şehit düşen Çiftelerli hemşehrimiz Pilot Albay Gökhan Özen ve Pilot Uğur Yıldız’a Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi