Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığından kalkan SF-260D tipi eğitim uçağı, Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Hasan Arpa Mahallesi’nde düştü. Düşen uçakta bulunan Hava Pilot Albay Gökhan Özen ve Hava Pilot Albay Uğur Yıldız şehit oldu.

İzmir’de bulunan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli olan ve eğitim uçuşları için görevlendirme ile Kayseri’ye giden Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in şehadet haberi, Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ulaştı. Şeyma Özen ile evli olan Şehit Hava Pilot Albay Gökhan Özen’in 9 yaşında kız çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit Özen’in annesi Zarife Özen’in 1978 yılında hayatını kaybettiği öğrenilirken şehadet haberi babası Mehmet Yüksel Özen’e verildi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Kayseri'de eğitim uçağı düşmesi sonucu şehit olan biri Eskişehirli iki pilot için taziye mesajı yayımladı.

Mesajda, "Kazada şehit düşen Eskişehir Çiftelerli hemşehrimiz Pilot Albay Gökhan Özen’e ve Pilot Uğur Yıldız’a Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve tüm hemşerilerimize sabırlar temenni ediyorum. Mekânları cennet olsun." dedi.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi