Daha önce CHP Alpu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Gülderen Kaya, parti binasında yaptığı basın açıklaması ile CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Açıklamasına kendisini tanıtarak başlayan Kaya, aktif siyaset hayatının başlamasına vesile olan CHP eski İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Söğütlü’ye teşekkür etti. 

“UYUM İÇİNDE ÇALIŞTIK, ÇOK EMEK VERDİK”

Kaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Alpu Kadın Kolları İlçe Başkanlığı görevine başladıktan sonra ihtiyaç sahibi kadınları bir araya getirerek Alpu Kadınları Lezzet Atölyesini kurdum. Tarım İl Müdürlüğünden aldığımız izinle mantı, tarhana, erişte gibi ürünleri üretmeye başladık.

Ürettiğimiz ürünlerin malzemelerini çalışan ve üreten kadınlardan temin ettik. ESMEK Alpu Koordinatörümüz Ergül Gökçe ve ekibinin desteği ile el işlerinde de başarılı çalışmalar yaptık. Ürünlerimizi satarak kadınlarımıza fayda sağladık. Ürünlerimizin satışında Yılmaz Hocam, Kazım Başkanım, Ahmet Başkanım, Gürbüz Başkanım ve il örgütüm bize çok destek verdi. Projemizi destekleyen, emeklerimizin karşılıksız kalmamasına sebep olan başkanlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Dört yıl süren Alpu Kadın Kolları Başkanlığım süresinde bir genel seçim, bir de galibiyetle sonuçlanan yerel seçim geçirdik. Seçim süreçlerinde il başkanlığımız ve kadın kolları başkanlığımız ile uyum içinde çalışarak çok emek verdik. Kırk yedi yıl sonra birinci parti olarak çıktığımız yerel seçimler, iktidara ne kadar yakın olduğumuzu gösterdi. Ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi için daha çok çalışmamızın ve sorumluluğumuzun arttığının farkındayım. Ulu önder Atatürk'ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadın örgütümüzü genişleterek, tüm kadınları kucaklayarak, çok çalışarak iktidar yapma arzusu ile burada olan, olamayan beni destekleyen herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkan adaylığımı açıklıyorum.” 

Kaynak: Meltem Karakaş