Gram altın biriktirenleri ilgilendiren açıklama dün gece açıklandı. Amerikan Merkez Bankası FED'in enflasyon verilerinin beklenenden yüksek açıklanması altın piyasasında satış getirdi. 

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni dönemde altında yaşanacak gelişmeleri açıkladı.

Memiş yatırımcıların düşüşten kendilerini nasıl koruyabileceği konusunda tavsilerde verdi. 

PİYASALARDA KRİTİK GÜN

İslam Memiş, "Bugün açıklanacak enflasyon verisi hayati öneme sahip.

Cuma günü enflasyon ve tarım dışı istihdam verileri piyasalar için son derece kritik olacak. Çünkü önümüzdeki temmuz ayına kadar yaşanacak gelişmeler bizim için büyük önem taşıyor. Fed, beklentilere uygun olarak faizde değişikliğe gitmedi ve piyasaları sürpriz bir kararla karşılaştırmadı.

Ancak, Fed Başkanı Powell'ın çok iddialı konuşmadı çünkü artık dünya piyasaları bu tür sinyallere pek inanmıyor” dedi.

Gram Altın 2-2

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Memiş altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İslam Memiş'e göre, 

“Ons altın fiyatı şu anda 2288 dolar seviyesinde bulunuyor. Gün içinde 2326 dolara kadar yükseldi ancak 2280 dolar seviyesi kritik bir öneme sahip. Bu seviye aşağı yönlü kırılırsa, düşüşlerin 2200 dolara kadar devam etme olasılığı var.

2195 dolar seviyesi bir uyarı olarak belirlenmişti ve aylar sonra da olsa bu gerçekleşiyor gibi görünüyor. Düşüş trendi 2200 dolara kadar devam edebilir. Gram altın/TL fiyatı serbest piyasalarda 2435 TL seviyesinde bulunuyor. Gram altın fiyatları da ons altın fiyatlarından olumsuz etkilenecek ve muhtemelen 2400 liranın altına inecek” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi