Eskişehir dahil 21 ilde düzenlenen “Sibergöz-42” operasyonları çerçevesinde İstanbul’da gözaltına alınan yazar Aşkım Kapışmak konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Kapışmak'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle: “Öncelikle ailem ve avukatımla iletişime geçerek destek olan tüm dostlarıma, mesajlar ileten kıymetli okurlarıma teşekkür ederim. Ayrıca detaylarını paylaştığımda herhangi bir suç ile yan yana olmadığımın açıkça anlaşılacağı söz konusu gözaltı mevzusu ile kamuoyunda gündeme gelmekten son derece üzgün olduğumu belirtmek isterim. Tüm takipçilerim ve dostlarım bilir ki, ben hayatımı yazdığım kitaplar ve şirketlerin kendi çalışanları için organize ettiği motivasyon konuşmalarında sahne almaktan kazanmaktayım. Şirketlerle yaptığımız bu çalışmalarda bugüne kadar en az beş yüzün üzerinde farklı ve bir çoğu Türkiye’nin önde gelen markalarından teklif aldık ve düzenledikleri etkinliğe konuşmacı olarak katıldım.

Tüm bu işler de şahsımın değil, anlaşmamın bulunduğu menajerlik şirketleri vasıtası ile organize edilmiş ve her türlü detayı içeren kararlar onlar tarafından verilmiştir. Bugün kamuoyunun gündemine gelen şirketin etkinliği de o dönem menajerliğimi yapan kişi tarafından organize edilmiş, bana o dönem sadece kripto para şirketi olduğu anlatılmış (ki takdir edersiniz ki şimdi bile çoğu kişinin anlamlandıramadığı bu sektörü o dönemde ben hiç bilmiyordum) ve menajerimin yönlendirmesi ile sahne alarak standart işleyişimi gerçekleştirdim. (O dönemki menajerimle de uzun yıllar önce yolumu ayırmış bulunmaktayım)

Ve her etkinlikten sonra olduğu gibi izleyiciler ile çektiğim selfie fotoğrafı sosyal medyamda story olarak paylaştım.

İşte bugün gözaltı sebebim de tam olarak benim açımdan bu talihsiz olaya dayanmaktadır. Söz konusu şirket ile benim hiç bir bağım olmadığı gibi, sahipleri kimdir onu bile bilmemekteyim. Zaten yargılama aşaması başladığında ortaya çıkacak kanıt ve ifadelerle de suçsuzluğum açıkça ortaya çıkacaktır.

Tekrardan ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, en kısa zamanda görüşeceğimize olan inancımla sevenlerime selamlarımı iletirim.

Kamuoyuna saygılarımla.”

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi