BAL 6. Grupta 13 maçlık ilk devreyi 29 puanla grubunda lider olarak tamamlayan ve 28 günlük devre arasının ardından ligin ikinci yarı perdesini saha ve taraftarı önünde oynadığı Demirspor maçıyla açan Siyah kırmızılı takım, tribünlerde yerini alan binlerce taraftarın desteğiyle oynadığı maçta; sahaya Turgut Kirveli, Erdin Uzer, Beytullah Çamurlu, Kaan Aşnaz, Hayrettin Cengiz, Kerem Eryılmaz, Serdar Sudun, Sezer Akyüz, Ahmet Sezer, Sergen Şakirler ve Ercan Kuruçay 11’i ile çıktı. 
İLK GOL 2.DAKİKADA GELDİ
Karşılaşmaya hızlı başlayan Eskişehirspor, maçın 2. Dakikasında golcü futbolcusu Ercan Kuruçay'ın kafa vuruşuyla ağlara gönderdiği golle 1-0 öne geçti.
HAYRETTİN DEVAM EDEMEDİ
Mücadelenin 20.dakikasında sakatlığı nedeniyle maça devam edemeyen Eskişehirspor’un başarılı oyuncusu Hayrettin Cengiz’in yerine, Ferit Özler oyuna girdi.
ERCAN FARKI 2’YE ÇIKARDI
Maçın 27.dakikasında Eskişehirspor ikinci golü buldu. Ceza sahası içinde meşin yuvarlağı göğsüyle önüne indiren Ercan Kuruçay, şık bir vuruşla topu ağlara göndererek kendisinin ve Eskişehirspor’un 2.golünü ağlara gönderdi. 2-0

Kaynak: Murat Dağtekin