Eskişehirspor kulübünden yapılan açıklamada; Kulübümüz tarafından 24 Nisan 2024 Çarşamba ve bu tarihte yeterli çoğunluğun sağlanamaması durumunda 2 Mayıs 2024 Perşembe tarihlerinde yapılacağı duyurulan olağanüstü seçimli genel kurul toplantımız, camiamızın kongre süreçleriyle zaman kaybetmemesi adına kulübümüz tüzüğü gereği Haziran ayında yapılması gereken olağan mali genel kurul toplantımız ile birleştirilmiştir. 
26 MAYIS TA YAPILACAK
Eskişehirspor kongre üyelerimizin yönetim kurulu çalışmaları için mevcut yönetimimizden zaman talep etmeleri de bu düzeltmede etkili olmuştur. Bu doğrultuda olağanüstü seçimli genel kurul toplantımız camiamızın kongreler hafta sonu olmalı isteği de göz önüne alınarak 26 Mayıs 2024 Pazar günü yapılacak olup, yeterli çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci oturum 2 Haziran 2024 Pazar günü olağan mali genel kurul toplantımız ile birlikte yapılacaktır.
ÖNCE MALİ GENEL KURUL
Kulüpten yapılan duyuruda, yeterli çoğunluk sağlanması halinde 26 Mayıs tarihinde Yunus Emre Kültür ve Sanat merkezinde saat 13.00’de Olağan mali Genel kurul yapılacak. 
SONRA SEÇİMLİ GENEL KURUL
Mali genel kurulun ardından verilecek kısa bir ara sonrası saat 14.30’da Olağanüstü Seçimli genel kurul yapılacak. Yeterli çoğunluk olmaması halinde mali genel kurul ve olağanüstü seçimli genel kurul 2 Haziran tarihinde aynı salon ve saatlerde yapılacak.

Kaynak: Murat Dağtekin