Adil Yaşam Derneği, Türkiye genelinde adli mahkumlar için genel af talebiyle topladığı 100 binlerce imzayı Adalet Bakanlığı'na iletmiştir.

Dernek Başkanı Muhammed Haluk Çavuşoğlu, bu çabalarıyla Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can'ı ziyaret etti ve toplumun genel af taleplerini içeren imzaları Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletmek üzere teslim etti.


AFFA UĞRAMIŞ GÖÇMENLER ARAMIZDA DOLAŞIYOR

Adli mahkumlara genel af konusunda umutlu olduklarını ifade eden Adil Yaşam derneği Başkanı Muhammed Haluk Çavuşoğlu, "Daha dün Suriye'de genel af ilan edildi.

Kendi ülkelerinde defalarca affa uğramış Suriyeli ve Afgan göçmenler bizim ülkemizde aramızda dolaşırken, bizler de adil yargılanmamış ve orantısız cezalara mahkum edilmiş kendi insanlarımız için bir genel af talep ediyoruz. 

Bu talebimiz doğrultusunda her platformda mücadelemizi sürdürüyoruz. Ankara ziyaretimiz de çok olumlu geçti ancak biz adli mahkumlar için bir genel af kararı Resmi Gazete'de yayımlanana kadar bu talebi dile getirmeye devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi