Genç Tecrübe: Serhan Taşdemir

Sizi biraz tanıyabilir miyiz? 1988 yılında İstanbul’da doğdum. Babam Ordu mensubuydu. Tayinleri nedeniyle birçok şehirde görev yaptı ve benimde çocukluğum tek bir şehirde değil birçok ilde geçti. İlkokula Diyarbakır’da başladım ve tamamladım....

13 Nisan 2020, 11:08
Genç Tecrübe: Serhan Taşdemir

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1988 yılında İstanbul’da doğdum. Babam Ordu mensubuydu. Tayinleri nedeniyle birçok şehirde görev yaptı ve benimde çocukluğum tek bir şehirde değil birçok ilde geçti. İlkokula Diyarbakır’da başladım ve tamamladım. Orta, Lise ve Üniversite hayatımı ise ne mutlu bana ki Eskişehir’de geçirdim. İş hayatımda Eskişehir’de ve yoğun bir şekilde devam ediyor. Evliyim ve 1 çocuk babası olarak mutlu bir aile hayatım var.

İş alanınız nedir ve iş hayatına nasıl başladınız?

Aras Et olarak tanınan firmamız gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteriyor. Aslında geniş bir yelpaze içinde pek çok iş kolunu kapsayan bir aile şirketiyiz. Ben de şirketimizin satış ve pazarlama koordinatörü olarak görev yapıyorum.

İş hayatına başlangıcım elbette çocukluk yıllarıma denk düşüyor. Ama başlangıç gıda ve hayvancılık değil farklı bir sektörde oldu. Lise yıllarında o zaman şehrimizin ilk alışverişi olan Neo AVM’de oto yıkama servisimiz vardı. Bende iş hayatına bu servisimizde çalışarak tabandan bir başlangıç yaptım. Bu konuda babamın telkin ve tecrübelerinin ne kadar değerli olduğunu bugünlerde daha iyi anlıyorum. Benim için verimli, ticareti ve emeğin değerini öğrenmek adına iyi bir başlangıç oldu.  

Sivil Toplum İle İlişkileriniz Ne Düzeyde?

Örgütlü sivil toplumu önemseyen ve küçük yaşlardan itibaren aktif olarak içinde yer alan birisiyim.  Bu şehirde ekmek yiyen, bu şehre bağlı birisi olarak faydam olsun istiyorum. Bu yüzden sürekli STK’larla ilişki içindeyim. Elbette bu ilişkilerin en değerli ve bana göre çok kutsal olanı Eskişehirspor. Şu an Eskişehirspor’da İdari ve Tesislerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Hem taraftarı hem de yöneticisi olduğum Eskişehirspor adına bir şeyler yapmak benim için çok anlamlı ve iz bırakan bir tecrübe. Bu yüzden bu konuda tüm yönetim kurulumuzla birlikte hayatımızın en yoğun dönemini geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Eskişehir Genç İşadamları Derneği ve Sosyal Demokrasi Derneği üyesiyim. Ayrıca bir siyasi partide gençlik kolları yöneticiliği, çeşitli kademelerde görev ve adaylıklarım oldu.

Özetle kendi hayat duruşuma paralel olarak şehrime ve ülkeme faydalı olacak sivil toplum örgütlenmelerinin kendimi bildim bileli hep içinde oldum ve olmaya devam edeceğim.

Biraz Aile Şirketinizin Öyküsünden Bahseder misiniz?

Firmamızın 50 yıla yaklaşan köklü bir geçmişi var. Öykümüz 1974 Yılında Aile büyüklerimizin Kars’tan Eskişehir’e gelerek tarım ve hayvancılıkla uğraşmasıyla başlıyor.

Uzun yıllar boyunca bu alanda devam eden faaliyetler 2008’den sonra şirketleşme ve kurumsallaşma süreciyle ivme kazanıyor.

2010 yılında kırmızı et satışına başlayan şirketimiz bugün modern üretim ve entegre tesisleriyle sadece şehrimize değil bölgemize ve Türkiye’nin dört bir yanına satış yapıyor.

20’den fazla şehirde bayiliklerimiz var. Bünyemizde pişmiş döner, sucuk, köfte üretimi gerçekleştiren Aras Et markasını çıkardık ve kaliteden taviz vermeyerek değerli bir konuma getirdik.

Şu günlerde önemli bir hizmet olan Aras Et kapında uygulaması ile internet üzerinden et, köfte,sucuk, döner satışları yapıyor ve insanları riskten uzak tutarak temel gıda ürünlerine ulaşımını kolaylaştıran bir hizmet gerçekleştiriyoruz.

Bu aynı zamanda bir altyapı çalışması, yakın gelecekte bu hizmeti sadece Eskişehir’de değil Türkiye’nin tamamında faaliyete geçireceğiz.

O zaman kurumsallaşma çalışmaları sürüyor diyebilir miyiz?

Eskişehir’de ve birçok şehirde tanınan, bilinen ve güvenilen bir markayız. Ana hedefimiz bunu tüm Türkiye’ye yaymak.

Ürün kalitemizi modern tesisleşmeyi sürdürerek geliştiriyor, genişletiyor ve Türkiye genelinde 81 şehirde hizmet vermek için sürekli işimize yatırım yapıyoruz.

Bu manada kurumsallaşma bizim için asla bitmeyecek bir süreç ve bugün geldiğimiz noktayı bu yatırımlara borçluyuz.

Genç yaşında işine hakim birisi olarak kişisel hedefleriniz nedir?

Daha öncede belirttiğim gibi ben şehrime, ülkeme faydalı olmayı çok isteyen, bu konuda kendini Mustafa Kemal Atatürk’e, Türk ulusun ve aileme karşı borçlu hisseden birisiyim.

Toplumsal sorunlara vakıf ve kalıcı çözümler bulma konusunda iddialı ve başarılı olduğumu düşünüyorum.

Gerek siyaset, gerek ticaret alanında genç yaşta sizinde belirttiğiniz gibi değerli tecrübelere sahibim. Koşullar değişebilir, ihtiyaçlar farklılaşabilir bu yüzden kati hedefim şu demem şimdilik doğru olmaz ama ilerleyen yıllarda hizmet etmek adına mutlaka aktif bir sorumluluk almayı amaçlıyorum.

Gençlik ve onun getirdiği enerjiyi önemsiyorum. Heyecanı bitmeyen ve kendine inanan insanların hem iş hayatında hem de yönetici sorumluluklarında başarılı olacaklarını düşünüyorum.

Bu konuda Eskişehir’in de ufkunu açık ve vizyonunu yüksek gördüğümü söyleyebilirim.

Bu keyifli söyleşi ve kendimi ifade etme şansı için Eskişehir.Net’e teşekkür ederim.  Yayınlarınızı ilgiyle takip ediyor ve başarılı buluyorum. Sizlerin vesilesi ile ulaştığım tüm Eskişehirlilere sevgilerimi sunuyorum.

Yorumlar (0)
11°
hafif sisli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@