Emekli maaşları için flaş karar: 7500 8000 ve 8250 lira alanın yeni maaşı ortaya çıktı Emekli maaşları için flaş karar: 7500 8000 ve 8250 lira alanın yeni maaşı ortaya çıktı

  “GEÇMEM GEREK” ANTALYA   ŞEHİR TİYATROLARI FESTİVALİNDE

 Antalya Büyükşehir Belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlemeye başladığı çocuk tiyatroları festivali 20 Ocak- 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleşiyor. Antalya Şehir Tiyatrolarından aldığı davet üzerine, Eskişehir Şehir Tiyatroları, Geçmem gerek adlı çocuk oyunu ile 31 Ocak Çarşamba günü Antalya Şehir Tiyatroları Yıldız Kenter sahnesinde çocuklarla buluştu. Minik izleyicilerin yoğun ilgisi ile sahnelenen oyun büyük beğeni kazandı. Oyunbitiminde festival yetkilileri Eskişehir ekibini tebrik ederek katılım plaketini takdim ettiler.  

Fransız yazar Marie Yan’ın kaleme aldığı, Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın Türkçeye çevirip yönettiği oyunda Şehir Tiyatroları sanatçıları Pınar Bekaroğlu Ciotta ve Mustafa Kılıkçı rol alıyorlar. “Geçmem Gerek”, Sınırların ortadan kalktığı, hepimize ait ortak bir dünyada yaşamak istiyorsak, müziğin, resmin, yani sanatın gücüne inanmamız gerektiğinin önemini, müzikli ve renkli bir dille anlatıyor.

Sömestir tatili süresince 16 gün boyunca aralıksız devam eden festival yerli ve yabancı çocuk tiyatroları topluluklarına ev sahipliği yapıyor. Festival 4 Şubat tarihinde sona erecek.

Kaynak: Bülten