Es Es Ankara’da 3 golle sezonu kapattı Es Es Ankara’da 3 golle sezonu kapattı

NTV'nin haberine göre;  TBMM Genel Kurulu'nun yeni haftasında ele alınacak önemli bir konu, fahiş fiyatlarla mücadele teklifi olacak. Bu teklif, fahiş fiyat artışlarına karşı daha sert önlemler içeriyor. Önerilen değişiklikler arasında, fahiş fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının ise 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükseltilmesi bulunuyor. Ayrıca, en az 3 kez stokçuluk yapan iş yerlerine 6 gün kapatma cezası verilmesi öngörülüyor.

FAHİŞ FİYATLARLA MÜCADELE İÇİN ÖNEMLİ ADIM 

Bu teklifin yanı sıra, kapalı pazar yerlerinde tezgah kiralamaya aracıların dahil edilmesinin yasaklanması öneriliyor. Tezgahların pazarcılara doğrudan tahsis edilmesi hedefleniyor. Önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine gelecek olan bu teklifin yasalaşması halinde, fahiş fiyatlarla mücadelede önemli bir adım atılmış olacak.

Ayrıca, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı kurulmasını öngören bir kanun teklifinin görüşmeleri de başlayacak. Bu hafta ayrıca Salı ve Çarşamba günleri, Meclis'te grupları bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi