Eskişehir, Kurtuluş Savaşı’nın kilit noktalarından biriydi Eskişehir, Kurtuluş Savaşı’nın kilit noktalarından biriydi
 

Odunpazarı Belediyesi 2023 yılı Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı 15’inci birleşim 1’inci Oturumu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşüldü. Görüşülen gündem maddelerinden 9’u oy birliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Meclis toplantısında görüşülen bir diğer gündem maddesi de mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait Vadişehir Mahallesi’nde bulunan arsaya Şerife Erkara adı verilerek kreş yapılması ile ilgili ‘şartlı bağış’ maddesi oldu. Meclis üyelerinin oy birliği ile alınan karara göre Odunpazarı Belediyesi 16’ncı kreşini Vadişehir’e yapacak. Gerçekleştirilecek kreş çalışmasında Şerife Erkara, belediyeye destek olacak. Kreşe de Şerife Erkara adı verilecek. Konu ile ilgili olarak Erkara’ya teşekkür eden Başkan Kurt,  çalışmaların bir an önce başlayarak kısa sürede sona ermesini diledi.

Odunpazarı Belediyesi’nin bir sonraki meclis toplantısının 7 Eylül 2023 Perşembe günü saat 17.00’de yapılmasına karar verildi. 

Kaynak: Bülten