Yaklaşan düğün sezonuyla birlikte, yemekli düğünlerin yerini daha ekonomik ve sade törenler almaya başlıyor. Maliyetlerin artmasıyla birlikte, çiftler düğün menülerini gözden geçiriyor. Artık lüks ve gösterişli organizasyonlar yerine daha bütçe dostu seçenekler tercih ediliyor. Bazı çiftler ise geleneksel düğünlerinden ödün vermeden, menülerini revize ederek maliyetleri azaltmaya çalışıyor.

düğüngfıcfgdf

BİR DÜĞÜNÜN MALİYETİ

Hazır yemek sektörü, yaz aylarında artan düğün ve nikah törenleriyle birlikte hareketlenerek talebin iki katına çıkmasını bekliyor. Yemekli organizasyonların maliyetlerinin artmasıyla birlikte, düğün salonları çiftlere farklı seçenekler sunmaya başladı. Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ, sektörün beklentilerini değerlendirerek yemekli düğün ve nikah törenlerine ilişkin önemli bilgiler paylaştı.

BU DETAYA DİKKAT

Düğün sezonunda işleri yemek olmayan fırsatçıların ortaya çıktığını savunan Bozdağ, en çok zehirlenme vakalarının düğün yemeklerinde görüldüğünü söyledi. Bozdağ, bu durumun önüne geçmek için vatandaşları, özellikle YESİDEF'e bağlı ve Tarım ve Orman Bakanlığından lisanslı firmaları tercih etmeleri konusunda uyardı.

KİŞİ BAŞI FİYATLAR 1000 LİRAYA YAKLAŞTI

Bozdağ, düğün ve nikah törenlerinde sunulan yemek hizmetinin 350 ila 650 lira bandında değiştiğini aktardı. Ordörv tabağının ardından genellikle paçanga böreğinin tercih edildiğini belirten Bozdağ, "Düğün sahipleri et yemeği isterse fiyat 800 liraya çıkıyor. Tavuk yemeği isterse 600 liraya düşüyor. İnsanlar bu ekonomik şartlarda ucuz olduğu için genellikle tavuk tercih ediyor." dedi.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi