Yaklaşık iki yıl önce Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde, otomobil sektörüne inovatif bir çözüm sunabilmek amacıyla kurulan EVbee, mobil şarj istasyonları filosuyla elektrikli araç sahiplerinin menzil kaygısına çözüm sunuyor. EVbee Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Özdemir, şirketlerinin geçtiğimiz yıl filolaşmaya odaklandığını, yine aynı yıl içerisinde e- mobilite pazarına girmeyi başardığını aktardı. 

YARIM SAATTE HIZLI ŞARJ

Özdemir, Türkiye’de altı mobil şarj istasyonu ile İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok noktada elektrikli araçlara yol yardım ve kapalı devre dönemsel organizasyonlar mobil şarj hizmeti verdiklerini belirtti. Özdemir,  30 dakika içerisinde bir elektrikli aracın yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj olmasına imkan sağladıklarını anlattı.


TOGG’UN PARTNERİ 

TOGG, Allianz Partners Türkiye, AXA Sigorta ve Inter Partner Assistance gibi sektörün önde gelen pek çok firması ile iş birliği yaptıklarını vurgulayan Özdemir, “Otomotiv firmaları, sabit istasyon firmaları, kiralık ve paylaşımlı araç filoları ile özel organizasyonlar olmak üzere sektördeki pek çok kuruluşa yönelik çözümlerimiz de mevcut” dedi. 


YENİ ÜRÜNLER GELİYOR 

TEYDEB, KOSGEB ve EU proje çağrılarına proje hazırlıkları ve başvuruları yaparak sistemlerinde kullanılan çeşitli bileşenlerin yerli üretimi konusunda girişimlerde bulunduklarını söyleyen Özdemir, mobil şarj sistemleri dışında, tasarım ve prototip aşamasında olan birçok ürünü 2025 yılında sektöre sunma hazırlığı içerisinde olduklarına vurgu yaptı.

Kaynak: Eskisehir.net Haber Merkezi