Üstü açık olan rögar kapağı kaza yaptırabilir Üstü açık olan rögar kapağı kaza yaptırabilir

ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisten sabahın erken saatlerinden beri hastene hizmetlerinin durduğu iddia ediliyor. Hastaneye giden vatandaşların tedavi için hizmet almanın çok zor olduğu ve muayene olmak için 3 saat acil serviste bekledikleri söyleniyor. Konuyla ESOGÜ Hastanesi yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi. 

Eskişehir Net Haber Merkezine ulaşan bir vatandaş ise "bütün gece acil serviste beklemek zorunda kaldık. Hasta olarak beklemek daha bir işkence oluyor. Yetkililerden çözüm bekliyoruz" ihbarında bulundu.

Bir diğer vatandaş ise "Dün akşam 22:30 gibi ani başlayan böbrek ağrımla bende ESOGÜ aciline gittim içerisi çok kalabalıktı. Bir buçuk saat bekledim önümde 4 kişi vardı. Daha çok bekler miyim diye sordum doktorun yemeğe çıktığını 40 dadika sonra hasta kabulüne başlayağını söylediler. Üniversite hastanesi acilinde nasıl tek bir doktor olur dedim. Kaydımı iptal ettirip en yakın başka hastaneye geçtim. Böbrek taşı düşürüyormuşum hastaneden ancak sabah çıkabildim." dedi.

Konuyla ilgili Arif Anbar sosyal medya hesabından "ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisten sabahın erken saatlerinden beri şikayet alıyorum. Ortalık ana baba günü gibi olmuş. Acile gelen hastalar hizmet alamıyorlarmış. En son arayan vatandaş 08.00'de acile geldiklerini, 3 saattir hizmet alamadıklarını, kızının perişan olduğunu, bu süre içerisinde bir kere bayıldığını fakat hala muayene edilemediğini söyledi" açıklamasında bulundu. 

Sağlık Bakanlığı resmi sosyal medya hesabından ise bu konuyla iligileneceğini belirtti. 

Kaynak: Eskişehir Net Haber Merkezi