Bugün öğlen başlaya ve akşam saatlerine kadar devam eden yönetim kurulu toplantısında, gündemi değerlendiren Eskişehirspor yönetimi, Alaplı maçı sonrası yaşanan olayları ve yönetim kurulu toplantısında alınan kararlarla ilgili açıklama yapmaya hazırlanıyor. 
TAKIMA SALDIRI DEĞERLENDİRİLDİ
Toplantının öncelikli gündem maddesi Alaplı maçı sonrası şehre dönen Eskişehirspor kafilesine, yapılan saldırıydı.
Başkan Erkan Koca ve yöneticiler, pazar günü Zonguldak dönüşünde, akşam saat 22.00 civarı Çukurhisar civarında bir grup Eskişehirspor taraftarının, takım otobüsünün önünü keserek, teknik kadro ve Siyah kırmızılı futbolculara yönelik sözlü saldırı ve ufak çaplı itişip kakışmaları yüzünden, huzursuz olan futbolcularla görüştü. 
ŞEHİR’DEN GİTMEK İSTEYEN OYUNCULAR VAR
Çukurhisar mevkinde yaşanan korkunç olaylar yüzünden oldukça huzursuz olan ve olay yerine gelen Jandarma ekipleri sayesinde daha fazla büyümeden önlenen saldırı sonrası, Eskişehir’de kalmaktan korkan ve şehri terk etmek isteyen bazı oyuncuları kalmaları yönünde ikna etmeye çalışan yönetim, yapılan görüşmelerle ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmadı.
DEVAM EDECEKLER Mİ?
Diğer taraftan Alaplı karşısında alınan 4-0’lık yenilgiyle şampiyonluk yarışından kopan Eskişehirspor’da, maç sonrası taraftarların istifa etmeleri yönünde sosyal medyadan topa tutuğu Eskişehirspor yönetiminin, göreve devam edip etmeyeceği merak ediliyor.
Yönetici arkadaşları ile birlikte son durumu değerlendiren Başkan Erkan Koca’nın, bugün yapılan toplantıda alınan kararlarla ilgili açıklama yapacağı öğrenildi.

Kaynak: Murat Dağtekin