Eskişehirspor’da geçtiğimiz sezon forma giyen kaleci Adem Ağaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Eskişehirspor Kulübü eski başkanı Erkan Koca’nın ‘futbolcuların tüm ödemeleri yapılmıştır’ açıklamasının gerçeği yansıtmadığını, alacağı olan 125 Bin TL’nin bilançoda yer almadığını ve bu alacağından vazgeçtiğini paylaştı.
Ağaoğlu yaptığı paylaşımda şunları söyledi; Sezon boyunca yapılan paylaşımlarda ‘Futbolcuların tüm ödemeleri yapılmıştır ve alacakları yoktur’ şeklindeydi.

125 BİN TL. ALACAĞIMI SİLİYORUM

Kulübün menfaati doğrultusunda hiçbir yerde para konusunu açmadım. Listede ismim yok ama önemli değil, bende kampanyaya katılarak Eskişehirspor Kulübünün büyük taraftarı hatırına 125 Bin TL alacaklarımdan vazgeçiyorum. 

ARKADAŞLARIMIN ALACAKLARI İÇERDE

Ek olarak eklemek isterim ki bir çoğu futbolcu kardeşimin alacakları içerde, bu zamana kadar kamuoyuna açıklanan para ödemelerinin gerçeklikle örtüşmemektedir. 

KOCA CEVAP VERDİ

Daha önce futbolcuların peşinatları, maaşları, primleri ödenmiştir  yönünde açıklama yapan Eskişehirspor Kulübü eski başkanı Erkan Koca ise, Adem Ağaoğlu’nun paylaşımının ardından, kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, futbolculara 1.5 milyon TL’nin üzerinde bir borç kaldığını söyledi.

TAMAMINA YAKINI ÖDENDİ

Geçtiğimiz hafta yapılan genel kurulda görevi devreden Erkan Koca’nın açıklaması söyle; “Kongrede ve basında söylediğimiz sözlerin arkasındayız. Geçtiğimiz sezon kurduğumuz kadronun peşinatları ve primleri 22-24 milyon TL düzeyinde olup %92-%93 bandında peşinat ve prim ödemelerinin nerdeyse ”TAMAMINA YAKINI” gerçekleştirilmiştir. 

KALAN BORÇ

Oyunculara geçtiğimiz sezonda peşinat ve prim alacaklarından sadece toplamda 1.5 milyon ila 1.7 milyon arasında borç kalmıştır.”

MALİ TABLODA 5 FUTBOLCU GÖZÜKÜYOR

Diğer taraftan Eskişehirspor Kulübünün geçtiğimiz hafta yapılan mali genel kurulunda açıklanan mali tabloda ise, Erkan Koca dönemine ait 5 futbolcunun alacağı yer alıyor. Barış Memiş 83 Bin, Cihan Çimen 40 bin, Hakan Turan 72 Bin, Hasan Alp 107 bin, Soner Ergençay 65 Bin olmak üzere Toplam 367 bin TL gözüküyor.

Kaynak: Murat Dağtekin