31 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden yaklaşık bir ay geçti. Seçimlerden başarıyla çıkan belediye başkanları mazbatalarını aldı ve göreve başladı. Biz de Eskişehir.net ekibi olarak Eskişehirli vatandaşlara “Belediye başkanlarından ilk hangi hizmeti bekliyorsunuz?” diye sorduk. 

İrfan Beydeş

“Eskişehir’de pek sorun yok kalmadı. Sağ olsun hocamız toparladı şehrimizi. Trafik sorunu var. Ama herkeste araba var. Yollarımız biraz dar sadece. Çalışsınlar. Görüyorum çalışıyorlar zaten. Temiz tutsunlar. Böyle korusunlar Eskişehir’i.”

Serkan Tarımoğlu

“Trafik bir sorun. Araçlar için park bir sorun. Yediler Parkı’nı da düzenleyebilirler. Yediler Parkı’nın elden geçmesini, yenilenmesini istiyoruz.”

Selahattin Yavuz

“Sosyal alanlara biraz daha ağırlık verilmesini istiyoruz. Emeklilerin sorunlarına destek olunsun istiyoruz. Ekonomik yardımlar olabilir. İnsanlar çay ocaklarına giremiyor. Ellerinde simitlerle perişanlar. Her şey pahalı. Yaşlılara biraz daha özen gösterdiler.”

Mustafa Yakaboylu

“Ulaşım biraz sorun. İnşallah onu hallederler. Başka da bir sorun gözükmüyor. Biraz kenar mahallelere bakabilirler belki.”

Feridun Karayel

“Trafik sorunu ve otopark sorunu var. Başka da bir şey yok benim gördüğüm. İlk beklentim bunlar. Başka da bir şey yok. Memnunuz.”

Zeki Topal

“Tramvayların çoğalmasını bekliyoruz. Tramvay sayısının artmasını bekliyoruz. Bazen kalabalık oluyor. Başka bir talebimiz yok.” 

Kaynak: Meltem Karakaş