Doları olanlar şaşkın: Ünlü ekonomist seçime kadar bu rakama çıkacak dedi Doları olanlar şaşkın: Ünlü ekonomist seçime kadar bu rakama çıkacak dedi

İYİ Parti’den Eskişehir Milletvekili seçilen Nebi Hatipoğlu, partisinden istifa edip AK Parti’ye geçti. Hatipoğlu’nun parti rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. Biz de Eskişehirli vatandaşlara Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçmesine ilişkin ne düşündüklerini sorduk.

Ali Cingöz

“İyi yapmış. Kendi de oraya yakındı. Ne fırıldaklar çevirdiği belli. Ona nasıl güvenilir bir daha. Benim oyumu al Ahmet’e geç. Ahmet’in oyunu al Mehmet’e geç. Ben şaşırmadım. Onların karakteri, kişiliği o yönde. Her yere dönerler. Parayı görsünler öbür tarafa dönerler. Böyle bir siyaset olmaz. Siyaset kendi çıkarları doğrultusunda olmaz. Halkın çıkarları doğrultusunda siyaset yaparsın. Keseni dolduruyorsun siyaset yaptığını sanıyorsun.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.41.52

İsmet Eroğlu

“Bunu kime sorsan kötü bir şey der. Ben AK Parti’ye oy vermedim. Ben İYİ Parti’ye oy verdim. Benim oy verdiğim adam, oy vermediğim bir partiye geçiyorsa onun insanlığını sorgulamak lazım. Aday olacakmış büyükşehire? Hangi yüzle oy isteyecek? Belediye başkanı olunca da tekrar İYİ Parti’ye mi geçecek? İYİ Parti’ye güvenim sarsıldı. Bu parti değiştirmeleri yasaklamaları lazım.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.42.21

Celal Cihan

“Bu kadar çabuk zikzak yapmamalıydı. Madem ki İYİ Parti’nin oylarıyla bir seviyeye geldi orada kalmalıydı. Çok olumlu olmadı. Artık siyaset ticarete döndü. Demek ki öyle bir şey düşünüyor. İYİ Parti’ye oy veren seçmende güven sorunu olur. İlla ki yanlışın karşılığı olur.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.43.29

Seyfettin Alper

“İyi yapmamış. AK Parti’ye oy vermedik biz. Keşke geçmeseydi. Gidene gitme diyemezsin. Vardır onun da kendine göre bir şeyi. Yanlış yaptı. Şaşırdım AK Parti’ye geçmesine. Başka parti mi kalmadı?”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.45.02

Melahat Yılmaz

“Ben bir İYİ Partili olarak AK Parti’ye bir vekil çıkarmak istemiyorum. Bütün oylarımız çöp olup AK Parti’ye gitti. Çok tepkili ve sinirliyim. Nebi Bey’in vekillikten de istifa etmesini istiyorum. Çok şaşırdım. Seçim sürecinde halk bize söyledi. Siz AK Parti’ye vekil çıkartıyorsunuz. Ama biz inanmadık.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.45.29

Ayten Çelik

“Çok sevinirim. Çok iyi olmuş. Çok sevindim. Devamını bekleriz. İyi olur. AK Parti olarak inşallah Eskişehir’i de alacağız yerel seçimlerde. Bence güzel olur. Artık değişim zamanı. Değişim istiyoruz.”

WhatsApp Image 2023-11-09 at 17.02.01

Kaynak: Meltem Karakaş | Eskişehir.net Haber Merkezi