Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Eskişehir genelinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yetkililer, 3 Temmuz 2024 itibariyle Çilem Köprüsü’nde çalışmaların başlayacağını belirterek, “Ertuğrulgazi Mahallesi Bahar Sokak ile Çamlıca Mahallesi Kanalboyu Sokak’ı birleştiren TCDD Çilem Köprüsü üzerinde asfalt onarım ve yenileme işlemleri yapılacaktır. Köprü, 3 Temmuz 2024 saat 22.00’den 4 Temmuz 2024 saat 06.00’ya kadar trafiğe kapatılacak, bu nedenle sürücülerden alternatif güzergahları kullanmaları önemle rica olunur. Ayrıca Temmuz ayı boyunca, şehrimizdeki diğer köprüler, ana caddeler ve bulvarlarda gece çalışmaları devam edecek olup, trafik kapatmalarla ilgili çalışmalar öncesinde bilgilendirme yapılacaktır,” şeklinde açıklamada bulundular.

Sürücülere Çi̇lem Köprüsü Uyarisi

KGM'NİN ÇALIŞMA YAPTIĞI YOLLAR

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün Eskişehir'in çevre ilçelerinde devam eden çalışmalar şu şekilde:

Eskişehir-Alpu-Mihalgazi yolunun 15+500 km.sinde meydana gelen heyelan nedeniyle Mihalgazi istikameti trafiğe kapatılmış olup, ulaşım Eskişehir istikametinden tek şeritten iki yönlü (gidiş-geliş) ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Kütahya-Eskişehir yolunun (Kütahya Porselen A.Ş. fabrikası Mevkii) 31.km.sinde yapılacak olan menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kaynak: Bülten